Marsze dla Życia i Rodziny przeszły ulicami ponad 60 polskich miast

by FUNDACJA JZN
Ulicami ponad 60 polskich miast przeszły wczoraj Marsze dla Życia i Rodziny. Ich hasłem jest „Polska rodziną silna”. Nawiązuje ono do 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Manifestacje pro-life odbyły się m.in. Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Kielcach, Bydgoszczy czy Zielonej Górze.

 

„Byłoby wspaniale, gdyby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przyjęciem prawa, które będzie chroniło życie najmłodszych Polaków, tych którzy jeszcze się nie urodzili” – mówił na rozpoczęcie Marszu w Warszawie prezes Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak. Fundacja jest ogólnopolskim koordynatorem marszów.

 

„Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Polsce udało się odzyskać niepodległość dzięki temu, że polskie rodziny były silne: one przechowały polskość, przechowały tradycję. Cechowały je wartości, które cechują także dzisiejsze rodziny i które pozwalają wytrwać mimo tego wszystkiego, co im się zwala na głowę pod względem ideologicznym, politycznym, ekonomicznym” – powiedział z kolei w rozmowie z PAP Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenie Civitas Christiana w Gdańsku.

 

Tłumy osób, dających świadectwo życiu i wartościom rodziny, przeszły również ulicami Poznania. „Dzisiejszy marsz ma przypomnieć i uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka, na każdym etapie jego życia. Ma zmotywować każdego z nas: poznaniaków, wielkopolan byśmy dostrzegli potrzeby i problemy bliźnich – w szczególności tych najmniejszych, którzy sami nie mogą się jeszcze bronić” – podkreślono. „Wychodzimy na ulice, aby podziękować naszym przodkom za przechowanie w rodzinach wiary, przywiązania do życia, poczucia wolności, wzajemnej miłości i odpowiedzialności” – podkreślono w tegorocznym przesłaniu.

 

Organizatorzy przed rozpoczęciem marszu apelowali – „Chcemy szerzyć wiedzę opartą na faktach. Jak mówił ostatnio ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański: stanowisko w sprawie ochrony życia nie powinno być oparte na mitach i stereotypach. Najnowsze osiągnięcia nauki dowodzą jednoznacznie, że w życiu człowieka nie ma poza chwilą poczęcia, drugiego momentu, który można by uznać za początek istnienia człowieka. Tym samym chcemy wyrazić głośny apel do władz, wszystkich, którym Polacy powierzyli polityczną odpowiedzialność za kraj – o jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego każde życie. Każde – bez wyjątku”.

 

Źródło: www.gosc.pl, www.radiomaryja.pl

 

Fot. K. Superczyński (marszdlazycia.pl)

You may also like

Facebook