Metallica przekazała ponad 220 tys. zł na rzecz warszawskiego hospicjum dla dzieci

/Metallica przekazała ponad 220 tys. zł na rzecz warszawskiego hospicjum dla dzieci

Metallica przekazała ponad 220 tys. zł na rzecz warszawskiego hospicjum dla dzieci

Znany ze swojej działalności charytatywnej amerykański zespół heavymetalowy Metallica sporą część wpływów z koncertu w Polsce przekazał na rzecz warszawskiego hospicjum dla dzieci.

Fanów zespołu nie dziwi, że będąc w Polsce postanowili przekazać datek na rzecz jednej z fundacji. Stało się już zwyczajem, że będąc w danym kraju podczas trasy, Metallica wybiera lokalne inicjatywy. Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci wydała w tej sprawie komunikat prasowy:

„21 sierpnia 2019 r. Metallica – amerykański zespół heavymetalowy w składzie: Robert Trujillo, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet – zagrała w Warszawie koncert.

Impreza odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Stadionie Narodowym. Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec.

Podczas krótkiej rozmowy, członkowie zespołu z zainteresowaniem słuchali informacji o zakresie prowadzonej przez Fundację działalności.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy.

Dziękujemy!”.

DB / hospicjum.waw.pl

 

By | 2019-08-27T13:32:17+02:00 wtorek, 27 sierpnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook