Z powodu pandemii zamknięto kliniki aborcyjne w Moskwie

/Z powodu pandemii zamknięto kliniki aborcyjne w Moskwie

Z powodu pandemii zamknięto kliniki aborcyjne w Moskwie

Większość placówek aborcyjnych w Moskwie została zamknięta na skutek ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Wiadomości Moskiewskie podając tę informację, wskazują, że może dojść do ocalenia ok. 100 tysięcy poczętych dzieci.

Komunikat Wiadomości Moskiewskich zaniepokoił rosyjskie feministki. W ostatnich dniach Anna Rivina, liderka proaborcyjna z Centrum Przeciwko Przemocy, dzwoniła do wszystkich 44 placówek wykonujących aborcje w stolicy, by sprawdzić, czy nadal pracują. Tylko trzy odpowiedziały pozytywnie. Pozostali stwierdzili, że aborcje przeprowadzają tylko w nagłych przypadkach medycznych.

Organizacja opublikowała raport, z którego wynika, iż nie będzie można wykonać od 100 do 150 tys. aborcji. Rząd rosyjski, podobnie jak w wielu krajach, do minimum ograniczył wszystkie procedury medyczne, które można uznać za niewymagające natychmiastowej interwencji. Wielu rosyjskich lekarzy stwierdza, że ​​aborcja nie jest niezbędnym elementem opieki zdrowotnej, ani nie należy do niezbędnej opieki zdrowotnej.

Raport Riviny skłonił jednak przedstawicieli Moskiewskiego Departamentu Zdrowia do wydania opinii, by licencjonowane placówki aborcyjne pozostały otwarte. Nie wiadomo, jak szybko na skutej tej decyzji niektóre z nich wznowią działalność.

Jak podaje portal Human Life International Polska, w Rosji aborcje są wykonywane w większości szpitali oraz w różnych gabinetach, również tych, które reklamują swoje usługi kosmetyczne. Ponadto pigułka aborcyjna, stosowana do 10 tygodnia ciąży i obecnie forsowana przez WHO w ramach telemedycyny, jest legalnie reklamowana w pismach kobiecych i telewizji. Kościół prawosławny zdecydowanie występuje przeciwko legalnej aborcji i doprowadził już do znaczących ograniczeń. Jednak przerwanie ciąży jest w Rosji legalne, łatwo dostępne i utrwalone jako najłatwiejsze rozwiązanie problemu niechcianego dziecka w powszechnej mentalności.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-04-29T11:37:30+02:00 środa, 29 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook