Narodowy Marsz Życia i Rodziny 2021

by FUNDACJA JZN
Narodowy Marsz Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 19 września o godz. 11:30 i wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie.

Honorowy patronat nad Narodowym Marszem Życia i Rodziny objęła Konferencja Episkopatu Polski z JE abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym KEP na czele.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny jest wspólnym dziełem Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego i Centrum Życia i Rodziny jednoczącym w roku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia różne dotychczasowe inicjatywy marszowe w hołdzie temu Wielkiemu Obrońcy Życia i Rodziny.

Tegoroczny Marsz jest także okazją do zamanifestowania poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę. W wymiarze społecznym apeluje o ład oparty na prawach rodziny i solidarności z najsłabszymi.

Hasło tegorocznego Marszu, które brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym. To hasło przypomina również jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ojców jest także niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych.

Hasło „Tato – bądź, prowadź, chroń” koresponduje również z trwającym obecnie w Kościele Rokiem św. Józefa. A zatem to najlepszy moment na szczególną promocję ojcostwa i przypomnienie tej niezwykłej roli, którą do odegrania we współczesnym świecie mają mężczyźni. Finał Marszu zaplanowaliśmy przy kościele św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście, gdzie o godzinie 13:00 odbędzie się zamykająca wydarzenie uroczysta Msza Święta, a po niej do wszystkich zainteresowanych i uczestników Marszu zostanie wygłoszona konferencja ks. Dominika Chmielewskiego SDB – założyciela i przewodnika duchowego Wojowników Maryi.

Chcielibyśmy podkreślić, że wydarzenie, spotkało się z wielką przychylnością obu warszawskich Pasterzy – JEm kard. Kazimierza Nycza oraz JE bp. Romualda Kamińskiego.

Ze strony naszych Czcigodnych Hierarchów otrzymaliśmy błogosławieństwo na organizację i przeprowadzenie Narodowego Marszu Życia i Rodziny, a także pasterskie błogosławieństwo dla wszystkich uczestników tego prorodzinnego wydarzenia.

Źródło: narodowymarszzycia.pl

You may also like

Facebook