Nasze narody chcą żyć!

/Nasze narody chcą żyć!

Nasze narody chcą żyć!

W ostatnią niedzielę, 21 stycznia, prezes i europoseł Prawicy Rzeczypospolitej, Marek Jurek był gościem Marszu dla Życia, który po raz kolejny odbył się w Paryżu. Przemówienie przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte.

 

Marek Jurek podkreślił ogromną wagę paryskiego marszu w skali europejskiej, określając go jednocześnie „Marszem młodej Francji, która pragnie żyć”. Ocenił to jako dowód, „że wszędzie, nawet tam, gdzie władza uruchamia najbardziej radykalne środki przeciw prawu do życia i obronie życia, opór przeciwko cywilizacji śmierci jest wciąż aktualny”.

 

Były Marszałek Sejmu w swoim wystąpieniu poruszył sprawę niedawnego sejmowego głosowania w sprawie projektu #ZatrzymajAborcję. Zauważył, że projekt został skierowany do dalszych prac przez 66% głosujących parlamentarzystów. „Dzięki tej szerokiej większości, wyraźnie szerszej niż większość rządowa – to głosowanie było aktem prawdziwie narodowym, ponad podziałami politycznymi, poświadczającym polski konsensus w kwestii konieczności ochrony życia, od momentu poczęcia” – powiedział Marek Jurek. Dodał, że te dwa wydarzenia (marsz w Paryżu i głosowanie w Warszawie) są „znakiem nadziei dla wszystkich narodów Europy”.

 

„Choć większość państw Europy dziś to państwa aborcyjne – nasze narody chcą żyć” – podkreślił Marek Jurek. „I musimy żyć nadzieją, że walka ta nie jest próżna i że nasze narody będą żyć” – powiedział. „Nic nie może zniszczyć ani ludzkiej natury, ani ludzkiego sumienia!”. Zapewnił również zebranych, „że we wszystkich trudnościach, wobec wszelkich przeszkód czy represji – będziemy zawsze razem”. Jego wystąpienie było przerywane żywiołowymi okrzykami aprobaty dla jego słów.

 

By | 2018-01-25T12:45:32+01:00 czwartek, 25 stycznia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail