Nie zabijaj – chcę żyć!

by FUNDACJA JZN
To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Jaki informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w ostatnich latach widoczna jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to z pewnością efekt zintensyfikowanych i wspólnych działań instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto większa świadomość kierowców, odpowiedzialność i zrozumienie zagrożeń jakie mogą wystąpić na drodze, to również jeden z ważniejszych czynników wpływający na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.

 

Inauguracja kolejnej odsłony akcji informacyjno-edukacyjnej „NIE ZABIJAJ!” została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „ZNICZ 2018”. W tym roku przesłanie drugiej edycji akcji brzmi „CHCĘ ŻYĆ!”.

 

„Hasło „NIE ZABIJAJ – CHCĘ ŻYĆ!” jest przede wszystkim apelem kierowców do kierowców, pasażerów do kierowców, pieszych do kierowców o przestrzeganie przepisów i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego” – czytamy na stronach policji.

 

Policjanci przekonują, że wystarczy przestrzegać przepisów, w tym dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!

 

„Pamiętajmy, że wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu! Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w dalszym ciągu zbyt dużo ludzi ginie na polskich drogach” – apeluje Biuro Ruchu Drogowego KGP.

 

Źródło: policja.pl
Fot. episkopat.pl

You may also like

Facebook