Niecodzienny prezent na święta: remont mieszkania samotnej matki z niepełnosprawnym synem

by FUNDACJA JZN
W ramach świątecznego wolontariatu Liderów dla rodzin w potrzebie, prezesi-wolontariusze wyremontują mieszkanie samotnej matce z niepełnosprawnym synem na warszawskim Targówku. Remont rozpocznie się już w środę, 15 grudnia.

Święta już blisko. Na pewno mamy już większość podarunków dla bliskich, a sami z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy podczas Wigilii rozpakowywać wymarzone prezenty. Tymczasem w Polsce są rodziny, dla których wciąż największym marzeniem jest bezpieczny dom, w którym można godnie mieszkać.

Jutro, 15 grudnia, liderzy największych firm w Polsce związanych z branżą budowlaną i finansową: Castorama, Hilti Poland, Matexi Polska oraz Prudential, zamiast przyjść standardowo do pracy, stawią się na warszawskim Targówku. Założą robocze ubrania, kaski, wezmą udział w instruktażu BHP i… jako wolontariusze pomogą w remoncie mieszkania pani Marleny i jej syna.

Ich małe mieszkanie to dla nich cały świat, który trzeba uporządkować. Mieszkanie jest w opłakanym stanie, zagrzybione, ze zniszczonymi podłogami. Nie jest również dostosowane do niepełnosprawności Adriana, który w wielu codziennych sprawach jest całkowicie uzależniony od swojej mamy. Na szczęście rodzina się wspiera. Świadomość, że są razem i zawsze mogą na siebie liczyć, daje im siłę i nadzieję na lepszą przyszłość.

Mieszkanie wymaga pilnego remontu. Pracy w mieszkaniu jest dużo, ale zmieni się ono nie do poznania. Największą metamorfozę przejdzie kuchnia, w której znajdą się wspaniałe meble kuchenne podarowane przez Fundację Leroy Merlin. Na czas remontu rodzina została zakwaterowana nieodpłatnie w hotelu Grupy Arche w specjalnym pokoju dla osób z niepełnosprawnością.

Jak podkreślają przedstawiciele firm, zaangażowanie w akcje związane z budową lub remontem domów dla osób potrzebujących, nie jest przypadkowe. – „Dom – te cztery otaczające nas ściany mają moc, która otwiera ogromne możliwości i daje poczucie sprawczości w życiu” – podkreślają.

„Wolontariat pracowniczy z jednej strony uwrażliwia na trudności, które mają osoby żyjące tuż obok nas, a jednocześnie pokazuje siłę solidarności społecznej i wspólnego działania”” – dodaje Magdalena Ruszkowska-Cieślak – Prezeska Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Fundacja Habitat for Humanity Poland to organizacja pożytku publicznego działająca w Polsce od 1992 roku, należąca do globalnej sieci organizacji Habitat for Humanity. Poprzez swoje programy remontowe, budowlane oraz inicjatywy z zakresu rzecznictwa publicznego wspiera niezamożne osoby, które nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Często są to: migranci i uchodźcy, samotne matki, gospodarstwa domowe opiekujące się niepełnosprawnym członkiem rodziny, lokatorzy mieszkań komunalnych, młodzi dorośli opuszczający domy dziecka lub osoby starsze, które z powodu różnych przeciwności losu znalazły się na życiowym zakręcie.

Dzięki wsparciu wolontariuszy, darczyńców, partnerów biznesowych fundacja realizuje wizję świata, w którym każdy człowiek ma godne miejsce do życia. Do dnia dzisiejszego, podczas swojej działalności fundacja wybudowała lub wyremontowała ponad 120 lokali mieszkaniowych oraz pomogła ponad 4.500 osobom w Polsce. Więcej na www.habitat.pl

Fundacja Habitat for Humanity Poland

You may also like

Facebook