Niezwykły obraz USG dziecka w łonie mamy

by FUNDACJA JZN
Szybko rozwijające się możliwości technologiczne nie przestają zadziwiać, szczególnie gdy pozwalają nam zobaczyć ludzkie życie w całkiem nowy sposób. Udało się to dzięki nowo opracowanemu w londyńskim szpitalu urządzeniu ultrasonograficznemu. Na filmie możemy zobaczyć dziecko w 20. tygodniu ciąży, wykonujące różnego rodzaju ruchy, takie jak bawienie się pępowiną, obracane głowy z boku na bok czy rozciąganie w łonie mamy.

 

Przełomowa technologia, która pozwala zobaczyć ten obraz, „została opracowana przez naukowców i klinicystów w iFind – projekcie, który otrzymał nagrodę Innovative Engineering for Health Award w wysokości 10 milionów funtów ufundowaną przez Wellcome Trust i Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC).”

 

Powszechnie znane jako USG anatomiczne, rutynowo przeprowadzane w trakcie ciąży, pozwala zobaczyć czy dziecko rozwija się prawidłowo. Ta nowa metoda ma pozwolić lekarzom jeszcze precyzyjniej i wcześniej wykrywać nieprawidłowości w rozwoju dzieci – i miejmy nadzieję – podejmować ich leczenie jeszcze w macicy.

 

Nowa technologia wydaje się pomocna nie tylko dla pracowników służby zdrowia, lecz jest cenna również dla samych rodziców – daje możliwość uchwycenia niewiarygodnych ruchów swojego nienarodzonego dziecka.

 

 

Źródło: aleteia.org

You may also like

Facebook