Nigeryjscy biskupi: promujmy kulturę życia!

/Nigeryjscy biskupi: promujmy kulturę życia!

Nigeryjscy biskupi: promujmy kulturę życia!

Przypominamy wszystkim o świętości i nienaruszalności ludzkiego życia. Żadna osoba, władza, czy instytucja nie ma prawa go przerywać – napisali nigeryjscy biskupi w komunikacie na zakończenie zebrania plenarnego tamtejszego episkopatu. Odbywało się ono od 17 do 23 lutego w stołecznej Abudży.

 

Episkopat nigeryjski wyraził swoje głębokie zaniepokojenie z powodu fali zabójstw na tle politycznym i rytualnym oraz częstych masowych mordów na bezbronnych obywatelach. Zachęcił również rząd do bardziej skutecznej ochrony ludzkiego życia.

 

Hierarchowie wyrazili także poparcie dla praw kobiet i ich promocji. Stanowczo jednak potepili rozporządzenia „Ustawy o gender i równych możliwościach” (Gender and Equal Opportunities Bill), które są prawną furtką do wielu działań godzących w życie i rodzinę. Domagają się, aby te zapisy zostały usunięte z prawa.

 

Biskupi jednoznacznie potępiają dystrybucję środków antykoncepcyjnych i prezerwatyw w szkołach. Zachęcają jednocześnie młodych do czujności i odpowiedzialności, aby nie dali się wciągnąć w bałwochwalstwo seksualności, dokonywanie aborcji i inne dewiacje.  Nigeryjski episkopat wspiera natomiast ruchy i działania podejmowane na rzecz życia i rodziny, zachęcając media i wszystkich ludzi dobrej woli do unikania wszelkiej działalności, które mogłyby w nie uderzać.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2018-03-01T22:33:35+01:00 czwartek, 01 marca 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook