Obchody Tygodnia dla Życia w Parlamencie Europejskim

/Obchody Tygodnia dla Życia w Parlamencie Europejskim

Obchody Tygodnia dla Życia w Parlamencie Europejskim

Każdego roku Parlament Europejski świętuje obchody Tygodnia dla Życia. W ich przygotowanie od kilku lat angażuje się nasza Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US. W tym roku oficjalna konferencja Tygodnia dla Życia odbędzie się 20 marca. Tradycyjnie w tych dniach odbędzie się również Zgromadzenie Walne Zarządu Federacji.

 

Na obchody tych dni co roku do Parlamentu Europejskiego (PE) zjeżdżają się przedstawiciele obrońców życia z 38 organizacji pro-life z ponad dwudziestu krajów z całego świata. Przed europarlamentarzystami dają świadectwo cywilizacji życia i miłości, w której każdy od najmniejszego człowieka w stadium kilku komórek, po najstarszego członka społeczeństwa, ma prawo do życia, szacunku i godności.

 

Uroczyste obchody Tygodnia dla Życia w PE zbiegają się z obchodzonym 21 marca Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. W ubiegłym roku do budynku parlamentu zaprosiliśmy osoby z trisomią 21, które otrzymały swój głos. Spotkanie zaszczycił wówczas swoją obecnością po raz pierwszy w historii Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani. Na znak solidarności z osobami zespołem Downa przyniósł ze sobą kolorowe skarpetki i zadeklarował, że instytucje europejskie powinny znaleźć środki wspierające badania nad trisomią 21.

 

W tym roku zorganizowana przez grupę EPL (Europejska Partia Ludowa) w Parlamencie Europejskim konferencja będzie dotyczyć etycznych kwestii w stosowaniu nowych technologii. Konferencja zatytułowana „Odpowiedzialność w czasie robotów” i debata poruszy zagadnienie możliwej reprezentacji robotów jako osób prawnych, Uniwersalnego Kodeksu Postępowania w takich przypadkach, a także temat sztucznej inteligencji.

 

Szczegółowy program spotkania oraz więcej informacji: oneofus.eu

By | 2018-03-20T13:38:56+01:00 czwartek, 15 lutego 2018|Federacja, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail