Obrońcy życia przestrzegają przed tragicznymi skutkami trywializacji procederu tzw. aborcji. Jednym z ostatnich przykładów na to, co się dzieje, gdy umniejszana jest wartość życia, są filmiki publikowane w aplikacji Tik Tok, promujące tzw. aborcję. „To jest wielkie cierpienie, a nawet zagrożenie dla życia kobiety, więc robienie propagandy i pseudoreklamy to pewnego rodzaju oszustwo” – zaznaczyła Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.
Nagrania w bardzo popularnej wśród młodzieży aplikacji zamieszczają m.in. amerykańskie nastolatki. Można z nich wywnioskować, że służą także promocji klinik aborcyjnych. Jedno z nagrań pokazuje lekko zaokrąglony brzuch młodej dziewczyny i podpis: „Czas na aborcję. Część druga”, sugerujący, że to już drugi raz.
Następnie widać trasę do kliniki, parę czekającą w poczekalni i badanie USG. Takich filmików sugerujących zabicie dziecka poczętego lub żarty z procederu aborcji jest więcej.
Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, zwróciła uwagę na tragiczne konsekwencje umniejszania skutków zabijania dzieci nienarodzonych.
– Niektóre inicjatywy są bardzo szkodliwe i kobiety sobie z tego nie zdają sprawy. Trywializowanie, takie pokazywanie, że tzw. aborcja to nic takiego, że jej dokonanie jest bardzo łatwe – to nie jest prawda. To jest wielkie cierpienie, a nawet zagrożenie dla życia kobiety, więc robienie propagandy i pseudoreklamy to pewnego rodzaju oszustwo – zaznaczyła dyrektor Human Life International Polska.
– Brak wiedzy zawsze jest niebezpieczny. Kiedy kobieta zostaje sama z tym wszystkim, to niebezpieczeństwo drastycznie wzrasta. W Polsce tabletka aborcyjna jest nielegalna, ponieważ polskie prawo chroni kobietę przed wielkim bólem, przed niebezpieczeństwem – dodała.
Ewa Kowalewska odniosła się do filmu „Nieplanowane”, ukazującego cały proceder tzw. aborcji, który w zeszłym roku miał swoją premierę w polskich kinach.
– Tam była scena, która pokazała to cierpienie i jak naprawdę to wygląda. Trzeba wyciągnąć zatem wnioski, a nie ulegać propagandzie – podkreślała.
Obrońcy życia także w sieci podejmują walkę z kłamstwami na temat procederu tzw. aborcji. W mediach społecznościowych głos zabierają również kobiety, które dzielą się swoją traumą po zabiciu nienarodzonego dziecka. Opowiadają m.in. o niebezpiecznych skutkach tzw. aborcji dla zdrowia fizycznego i psychicznego.