Obrońcy życia przestrzegają przed tragicznymi skutkami trywializacji procederu aborcji

/Obrońcy życia przestrzegają przed tragicznymi skutkami trywializacji procederu aborcji

Obrońcy życia przestrzegają przed tragicznymi skutkami trywializacji procederu aborcji

Obrońcy życia przestrzegają przed tragicznymi skutkami trywializacji procederu tzw. aborcji. Jednym z ostatnich przykładów na to, co się dzieje, gdy umniejszana jest wartość życia, są filmiki publikowane w aplikacji Tik Tok, promujące tzw. aborcję. „To jest wielkie cierpienie, a nawet zagrożenie dla życia kobiety, więc robienie propagandy i pseudoreklamy to pewnego rodzaju oszustwo” – zaznaczyła Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Nagrania w bardzo popularnej wśród młodzieży aplikacji zamieszczają m.in. amerykańskie nastolatki. Można z nich wywnioskować, że służą także promocji klinik aborcyjnych. Jedno z nagrań pokazuje lekko zaokrąglony brzuch młodej dziewczyny i podpis: „Czas na aborcję. Część druga”, sugerujący, że to już drugi raz.

Następnie widać trasę do kliniki, parę czekającą w poczekalni i badanie USG. Takich filmików sugerujących zabicie dziecka poczętego lub żarty z procederu aborcji jest więcej.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, zwróciła uwagę na tragiczne konsekwencje umniejszania skutków zabijania dzieci nienarodzonych.

 – Niektóre inicjatywy są bardzo szkodliwe i kobiety sobie z tego nie zdają sprawy. Trywializowanie, takie pokazywanie, że tzw. aborcja to nic takiego, że jej dokonanie jest bardzo łatwe – to nie jest prawda. To jest wielkie cierpienie, a nawet zagrożenie dla życia kobiety, więc robienie propagandy i pseudoreklamy to pewnego rodzaju oszustwo – zaznaczyła dyrektor Human Life International Polska.

– Brak wiedzy zawsze jest niebezpieczny. Kiedy kobieta zostaje sama z tym wszystkim, to niebezpieczeństwo drastycznie wzrasta. W Polsce tabletka aborcyjna jest nielegalna, ponieważ polskie prawo chroni kobietę przed wielkim bólem, przed niebezpieczeństwem – dodała.

Ewa Kowalewska odniosła się do filmu „Nieplanowane”, ukazującego cały proceder tzw. aborcji, który w zeszłym roku miał swoją premierę w polskich kinach.

– Tam była scena, która pokazała to cierpienie i jak naprawdę to wygląda. Trzeba wyciągnąć zatem wnioski, a nie ulegać propagandzie – podkreślała.

Obrońcy życia także w sieci podejmują walkę z kłamstwami na temat procederu tzw. aborcji. W mediach społecznościowych głos zabierają również kobiety, które dzielą się swoją traumą po zabiciu nienarodzonego dziecka. Opowiadają m.in. o niebezpiecznych skutkach tzw. aborcji dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-10-12T13:53:01+02:00 czwartek, 12 marca 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook