W oczekiwaniu na Tego, który stał się JEDNYM Z NAS – Zapraszamy do lektury Newslettera Fundacyjnego

by

Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Słowa te piszę do Was w moje 35. urodziny. Urodziłem się w mroźny poniedziałek 1981 roku, kilka dni przed rozpoczęciem stanu wojennego w Polsce. Dzisiaj patrzę na mój zmieniający się kraj i to wszystko, co możemy w nim i dla niego robić, by stawał się lepszym. I jestem optymistą, także w sprawach prawnej zmiany obrony życia w Polsce.

 

Jeszcze 5 lat temu w najśmielszych snach nie spodziewałem się, że będę miał szczęście i zaszczyt stać na czele Fundacji, która walczy o prawo do życia dla każdego człowieka. Nie wyobrażałem sobie, że tak dobrze poznam korytarze Parlamentu Europejskiego, a przygotowane przeze nas rekomendacje dla polityków będą miały szanse mieć swoje odbicie w prawie obowiązującym w całej Unii Europejskiej. Z perspektywy tych kilku lat dzisiaj wiem na pewno jedno: bez Was, bez Waszej wiary w Fundację JEDEN Z NAS i nieustannego wsparcia żadna z tych rzeczy nie byłaby możliwa. Za to Wam dziękuję i dzisiaj, w moje urodziny, chcę obiecać, że zrobię wszystko, by nie zawieść Waszego zaufania.

 

Urodziny to czas prezentów. Pragnę opowiedzieć dziś o jednym z nich, który jest dla Was. Kilka miesięcy temu w bezprecedensowej decyzji Kard. Stanisław Dziwisz podarował nam relikwię krwi św. Jana Pawła II. Nam obrońcom życia, bo – jak powiedział – działanie jest ważne, ale bez modlitwy nic nie osiągniemy. Stąd podarowana naszej Fundacji i Polskiemu Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka relikwia ma zapewnić nam siłę i wsparcie w codziennej walce.

 

Dzięki inż. Antoniemu Ziębie powierzona nam relikwia św. Jana Pawła II została osadzona w cokole pięknej rzeźby Matki Bożej Brzemiennej, którego zdjęcie widzicie poniżej. Wykonał go światowej sławy bursztynnik z Gdańska, Mariusz Drapikowski. Już wkrótce figura rozpocznie swoją wędrówkę po Polsce i Europie, by duchowo wzmacniać naszą walkę w obronie życia. Na początku czerwca przyjmie i pobłogosławi ją również Papież Franciszek!

 

 

Czy można wyobrazić sobie bardziej bezpośredni obraz radości macierzyństwa, radości życia niż Matka Boża Brzemienna? Ten, który dzięki Niej stał się JEDNYM Z NAS, pragnie pokazać dziś światu, jak cenne i wyjątkowe jest życie człowieka od samego poczęcia! Już niebawem w gronie naszej Fundacji będziemy składać sobie życzenia – jeszcze w czasie Oczekiwania, lecz już radując się z tego, że Ten, który stał się JEDNYM Z NAS, pragnie przyjść dzisiaj do każdego – z miłością Małego Dziecięcia, nadzieją nowego życia i wiarą, że wydarzy się to, co wydaje się niemożliwe! Już teraz pragniemy Wam tego z całego serca życzyć – niech czas Oczekiwania na Boże Narodziny będzie czasem radości i wdzięczności za piękno życia!

 

Dziękujemy, że z nami jesteście i nas wspieracie, ponieważ bez tego nie moglibyśmy dalej pracować. Mamy nadzieję, że spotkacie naszą figurę na trasie jej peregrynacji wraz z relikwiami świętego Jana Pawła II, być może nawet sami przyczynicie się do tego, byśmy zostali zaproszeni do Waszej parafii. Będziecie dumni, że  wspierając nas, stajecie się częścią tej wielkiej historii. Historii, która – ufam i wierzę – zakończy zabijanie niewinnych dzieci w miejscu, które powinno być dla nich najbezpieczniejszym i przepełnionym miłością schronieniem!

 

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

 

Jakub Bałtroszewicz

You may also like

Facebook