Ohio: projekt ustawy zakazującej dokonywania aborcji na dzieciach z zespołem Downa

/Ohio: projekt ustawy zakazującej dokonywania aborcji na dzieciach z zespołem Downa

Ohio: projekt ustawy zakazującej dokonywania aborcji na dzieciach z zespołem Downa

Członkowie Ohio Right to Life przedstawili w Izbie Reprezentantów Ohio projekt ustawy o niedyskryminowaniu osób z zespołem Downa.

 

Ustawa mająca 18 współwnioskodawców, jeżeli zostanie przyjęta, będzie zabraniać wykonywania aborcji na nienarodzonych dzieciach, u których wykryto zespół Downa. Projekt tej ustawy jest odpowiedzią na badania pokazujące, że 90% dzieci z tą chorobą jest abortowanych.

 

Zdaniem dyrektora zarządzającego Ohio Right to Life praktyka zabijania dzieci z zespołem Downa „przekształciła się na całym świecie w misję badania i niszczenia tych osób, powodując iż można zapytać, czy zmierzamy w kierunku świata wolnego od zespołu Downa. Ustawa o niedyskryminowaniu osób z zespołem Downa przedstawia lepszą drogę i mówi coś głębokiego o rodzaju społeczeństwa, jakim chcemy być: wszyscy bronią i walczą o prawa każdej osoby ludzkiej, niezależnie od jej zdolności (…)”. Scribner powiedział również: „Tylko w najciemniejszych momentach historii ludzkości taka przerażająca eugeniczna praktyka mogła zostać uznana za »postępową«. W czasach, w których społeczeństwo coraz bardziej akceptuje i wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnościami, jest to rodzaj praktyki, który powinniśmy potępić. Ustawa o niedyskryminacji osób z zespołem Downa stanowi dla Ohio okazję, aby to właśnie zrobić. Cieszymy się z posiedzenia w Izbie Reprezentantów Ohio i traktujemy je jako okazję do edukowania naszych liderów i naszych sąsiadów o tryskającym energią życiu prowadzonym przez osoby z zespołem Downa i ich wartości w naszej ludzkiej rodzinie”.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-05-12T12:24:18+02:00 piątek, 12 maja 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook