Opieka paliatywna w perinatologii: praktyka kliniczna, etyka, prawo, psychologia, wiara

by

Instytut Matki i Dziecka oraz Uniwersytet Warszawski reprezentowy przez Zakład Etyki i Centrum Bioetyki i Bioprawa zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną „Opieka Paliatywna w Perinatologii: praktyka kliniczna, etyka, prawo, psychologia, wiara”, która odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018 roku w Warszawie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

„Śmierć noworodka jest dramatem. Jest to zjawisko biologiczne, którego przyczyną jest niedostateczne przystosowanie przedwcześnie urodzonego noworodka do życia poza organizmem kobiety lub obciążenie ciężką i nieodwracalną wadą. Paliatywna opieka perinatalna wypływa z szacunku dla bezcennej wartości ludzkiego życia i godności przedwcześnie urodzonego lub nieuleczalnie chorego dziecka. Jej istotą jest towarzyszenie w tych trudnych chwilach noworodkowi i jego rodzicom” – czytamy na stronie internetowej konferencji.

 

Jak prowadzić opiekę paliatywną zarówno w warunkach szpitalnych, jak i w hospicjach, na czym się oprzeć ze strony filozoficznej i etycznej oraz prawnej, jak pomóc rodzicom w tym trudnym, ale jednocześnie unikalnym momencie ich życia, także po stracie dziecka. To tylko niektóre aspekty, które będą szczegółowo omawiane podczas Konferencji.

 

Zaproszenie kierowane jest szczególnie do środowiska medycznego (lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów), filozofów, etyków, psychologów, studentów medycyny i nauk humanistycznych, ale również do wszystkich, dla których temat jest się ciekawy i chcieliby pogłębić jego znajomość.

 

Program oraz szczegółowe informacje: www.opiekapaliatywna.waw.pl

You may also like

Facebook