Ordo Iuris przygotowało Konwencję o Prawach Rodziny

by FUNDACJA JZN
„Dostrzegając, że główne źródło patologii, jakie zwalczamy na salach sądowych, leży na poziomie międzynarodowym, przygotowaliśmy Konwencję o Prawach Rodziny. To realna przeciwwaga dla genderowej „konwencji przemocowej” i wynikających z niej norm, które uderzają w małżeństwo i rodzinę” – informuje Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Projekt Konwencji o Prawach Rodziny został już zaprezentowany w Warszawie, w Parlamencie Europejskim oraz na konferencji OBWE. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie przedstawiło swój komentarz oraz wyraziło zainteresowanie projektem wskazując, że „mógłby on stanowić ważny instrument prawa międzynarodowego w zakresie ochrony praw rodziny i jej członków”.

 

Wsparcie projektu konwencji zadeklarowały liczne prorodzinne organizacje z Węgier, Bułgarii, Czech, Estonii, Niemiec, Norwegii, Łotwy, Serbii i innych części Europy.

 

„Pozytywny program obrony rodziny jest potrzebny nie tylko Polsce, ale także 14 państwom Europy, które wciąż opierają się naciskom na ratyfikację antyrodzinnej, genderowej Konwencji stambulskiej. Podobnie jak Polska, w imieniu której Konwencję stambulską ratyfikował ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, potrzebują one mocnych argumentów, by wyrwać rodziny i dzieci z kręgu oddziaływania szkodliwej ideologii gender” – przekonuje Jerzy Kwaśniewski i wylicza założenia Konwencji stworzonej we współpracy z europosłem Markiem Jurkiem:

  • będzie chronić całe rodziny, w tym kobiety i nienarodzone dzieci, przed przemocą,
  • przeciwstawi się krzywdzie rodziców i dzieci rozłączanych bezdusznymi decyzjami urzędników,
  • zatrzyma destrukcję małżeństwa i powstrzymają polityczne lobby LGBT,
  • zakończy dyskryminację rodzin wielodzietnych i niepracujących zawodowo matek,
  • nie pozwoli na szkolną indoktrynację i seksualizację dzieci.

 

„Mało kto dziś pamięta, że Polacy byli autorami Konwencji o prawach dziecka, podpisanej do dzisiaj przez wszystkie państwa świata. Wiem, że również idea Konwencji o Prawach Rodziny to realny scenariusz budowy wspólnej platformy dla wszystkich państw wiernych podstawowym wartościom naszej cywilizacji” – podsumowuje prezes Ordo Iuris.

 

Źródło: ordoiuris.pl

You may also like

Facebook