Otruto konie, które pomagały niepełnosprawnym dzieciom

/Otruto konie, które pomagały niepełnosprawnym dzieciom

Otruto konie, które pomagały niepełnosprawnym dzieciom

Otruto dwa konie. Truciznę najprawdopodobniej dodano do wody. Zwierzęta uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach z hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę.

Końmi opiekowała się fundacja, która prowadzi azyl dla porzuconych zwierząt i organizuje warsztaty dla niepełnosprawnych dzieci w miejscowości Rodzone (woj. kujawsko-pomorskie).

Nie żyją kucyk Pedro oraz klacz Warka. Zwierzęta uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach z hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Wkrótce miał urodzić się źrebak. Truciznę przyjął także dwuletni hucuł Kaprys, ale jemu udało się pomóc.

Iwona Sawicka, prezes zarządu fundacji Inter Pares podała informację, że zwierzęta bardzo cierpiały przed śmiercią. Miały liczne krwotoki wewnętrzne, które zalewały płuca, co w konsekwencji prowadziło do uduszenia.

Opiekunowie podejrzewają, że trutka została dodana do wody. Pewność mają dać wyniki badań laboratoryjnych, ale na nie trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Sprawę bada policja. Za wskazanie sprawcy ufundowano 1 tys. zł nagrody.

Źródło: tvp.info
By | 2020-03-01T12:06:11+01:00 sobota, 29 lutego 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook