Papież do kobiety oblanej kwasem: proszę o przebaczenie

/Papież do kobiety oblanej kwasem: proszę o przebaczenie

Papież do kobiety oblanej kwasem: proszę o przebaczenie

Jestem przerażony, kiedy pomyślę o okrucieństwie, które oszpeciło Pani twarz upokarzając Pani godność kobiety i matki. Przepraszam i proszę o przebaczenie w imieniu społeczeństwa, które w swej wszechobecnej obojętności nie potrafi prosić o przebaczenie tych, których w codzienności obraża, poniża i marginalizuje – to słowa z listu, które Papież Franciszek skierował do mieszkanki Salerno we Włoszech Filomeny Lamberti. Jej twarz mąż oblał kwasem siarkowym.

 

Pani Lamberti wyznała, że osobisty list od Ojca Świętego jest dla niej wzmocnieniem i pomocą w kroczeniu w przyszłość. „To list, który troskliwie przechowuję i do którego często wracam” – dodała.

 

Do tragedii, która oszpeciła twarz pani Lamberti doszło 6 lat temu. Zazdrosny mąż w czasie snu oblał swą żonę żrącym kwasem. Walka o życie trwała wiele tygodni. Pani Lamberti przyznała, że miała chwile zwątpienia i pragnęła je skończyć. Przeszła 25 opercaji hirurgicznych, ale się nie poddała, pragnąc zacząć nowe życie. Dziś jest zaangażowana w działania mające na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet.

 

Paweł Pasierbek SJ
Źródło: vaticannews.va
Fot. Facebook.com
By | 2018-11-27T06:54:22+01:00 wtorek, 27 listopada 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook