Papież Franciszek przyjął na audiencji Europejską Federację ONE OF US

/Papież Franciszek przyjął na audiencji Europejską Federację ONE OF US

Papież Franciszek przyjął na audiencji Europejską Federację ONE OF US

W piątek 18 maja papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji Europejską Federację dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US.

 

Po przywitaniu każdego z 16 obecnych na spotkaniu członków Federacji, papież zwrócił się do zebranych: „Wyrażam swoją wdzięczność za Waszą wizytę i Waszą pracę, tak trudną ponieważ musicie walczyć z obecnymi trendami” – powiedział Ojciec Święty. „Dzisiaj, nasza kultura jest kulturą jednorazową: walka o życie jest walką o szeroką kulturę, w której każde życie musi być szanowane (…)” – mówił papież.

 

Franciszek nawiązał do eksperymentów dokonywanych na życiu ludzkim oraz selekcji, w której niepełnosprawne i cierpiące na rzadkie choroby dzieci są poddawane eliminacji. Papież zwrócił uwagę, że eksperymenty, które przeprowadzane są w laboratoriach, nie zawsze szanują ludzkie życie. Papież dokonał także niepoprawnego politycznie porównania: „Wszyscy rozmawiamy o Mengele, chociaż wszyscy dzisiaj robimy to samo co on”. „Kiedy byłem dzieckiem, mój nauczyciel od historii w szkole podstawowej powiedział nam, że Spartianie zrzucali chore dzieci ze szczytu góry. W dzisiejszych czasach nie robimy tego samego na szczycie góry, ale w laboratoriach i klinikach” – zauważył papież.

 

W spotkaniu poruszony został również temat eutanazji, często regulowanej w prawie bądź przeprowadzanej w tajemnicy przed ludźmi, szczególnie starszymi, których społeczeństwo odrzuca.

 

Ojciec Święty nalegał, aby Federacja ONE OF US kontynuowała swoją pracę i aby dzięki niej każde życie było traktowane z szacunkiem.

 

Carlo Casini, założyciel i honorowy prezydent Federacji, podkreślił fakt, że „nienarodzone życie jest obecnie atakowane przez nadzwyczajne siły gospodarcze”, w związku z tym koniecznie trzeba polegać na „bliskich stosunkach z Kościołem i jego sile”.

 

Dla Federacji spotkanie z Ojcem Świętym było wielkim zaszczytem. Odbyło się ono w czasie dwóch ważnych rocznic: urodzin św. Jana Pawła II, Papieża Życia, oraz uchwalonej 40 lat temu, 22 maja, przez senat Włoch ustawy aborcyjnej.

 

„Dusza Europy to uznanie równej godności każdego człowieka i dobra wola bycia kontynentem ostatecznie pokojowym i wprowadzającym pokój” – stwierdził Carlo Casini. Wraz z Jaime Mayor Oreja, Carlo Casini przypomniał, że Federacja ONE OF US został utworzona, „aby pamiętać zapomniany początek, podkreślając, że przyjęcie najmniejszych i poczętych jest kamieniem węgielnym pokoju”.

 

Po błogosławieństwie Papież Franciszek wręczył wszystkim obecnym na audiencji różańce, nie pomijając w tym najmniejszego członka spotkania – przebywającego jeszcze w łonie swojej mamy.

 

Źródło i Fot.: oneofus.eu

By | 2018-05-22T16:24:04+02:00 wtorek, 22 maja 2018|Federacja, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail