Pierwsza w Polsce Poradnia Bioetyczna pomoże rozwiązać Twoje dylematy moralne

by

Które sposoby leczenia niepłodności są etyczne? Czy można adoptować embriony powstałe w wyniku in vitro? Czy moralny jest przeszczep nerki, serca, wątroby albo jajników czy macicy? W którym momencie można odłączyć pacjenta od respiratora? – na te i wiele innych pytań natury moralnej anonimowo i bezpłatnie odpowiadają eksperci jedynej w Polsce Poradni Bioetycznej.

 

 

Krakowska Poradnia Bioetyczna to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w którym każdy zainteresowany może uzyskać informację lub poradę na tematy związane z bioetyką oraz otrzymać wsparcie i pomoc w rozwiązaniu trudnych dylematów moralnych związanych z początkiem, trwaniem lub końcem życia. Wykwalifikowany zespół bioetyków, wśród których znajdują się m.in. pracownicy służby zdrowia (lekarze i pielęgniarki), prawnicy, teolodzy i filozofowie udziela informacji w oparciu o naukę Kościoła katolickiego oraz zasady personalizmu chrześcijańskiego.

 

Działalność Poradni w szczególny sposób dotyczy ochrony życia ludzkiego na każdym etapie – od poczęcia do naturalnej śmierci, niepłodności (in vitro, naprotechnologia i adopcja), diagnostyki prenatalnej, aborcji, ciąży pozamacicznej, transplantacji, etyki lekarskiej, a także opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków przeciwbólowych, reanimacja i resuscytacja, eutanazja). Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące antykoncepcji oraz naturalnych metod rozpoznawania płodności (NPR), a także kwestii dotyczących m.in. leczenia komórkami macierzystymi. W ramach działania Poradni można również uzyskać bezpłatną pomoc prawną.

 

Aby szerzej poznać zakres udzielanych porad można zapoznać się z działem „Najczęściej zadawane pytania” (FAQ) na stronie internetowej www.poradniabioetyczna.pl. Należy także pamiętać, że Poradnia Bioetyczna ma charakter jedynie informacyjny oraz doradczy i nie zastępuje konsultacji z wykwalifikowanym personelem medycznym w certyfikowanej jednostce służby zdrowia.

 

W Poradni Bioetycznej można uzyskać informacje lub pomoc osobiście w krakowskiej siedzibie przy ul. Bernardyńskiej 3, telefonicznie bądź elektronicznie przy pomocy formularza dostępnego na stronie www.poradniabioetyczna.pl, na której można zapoznać się ze szczegółową ofertą Poradni.

 

Porady udzielane są anonimowo i bezpłatnie.

 

Poradnię Bioetyczną współtworzą Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacja „Jeden z nas”.

 

 

—–

Poradnia Bioetyczna

Bernardyńska 3 (parter)

31-069 Kraków

tel: +12 428 60 30 (wew. 922)

e-mail: [email protected]

www.poradniabioetyczna.pl

You may also like

Facebook