Pierwsze spotkanie miłośników życia

by FUNDACJA JZN
Miłośnicy życia spotkają się, by dyskutować o encyklice Evangelium vitae. Pierwszy live z udziałem o. Krzysztofa Niewiadomskiego OFMCap, opiekuna duchowego Klubów Pro-Life, odbędzie się online 27 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00.

W czasie spotkania uczestnicy pochylą się nad dwoma pierwszymi punktami encykliki Evangelium vitae. – To piękny tekst papieża Jana Pawła II poświęcony w całości obronie ludzkiego życia. Można powiedzieć, że to poemat na cześć życia, który równocześnie zwraca uwagę na zagrożenia współczesnego świata dla ludzkiego życia. Choć powaga tego tekstu może początkowo onieśmielać, to jest on bardzo ważny dla każdego pro-lifera – mówi o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap, duchowy opiekun Klubów Pro-Life.  

Podczas live’u, który odbędzie się online 27 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00, o. Krzysztof Niewiadomski i Marcin Nowak, koordynator Klubów Pro-Life, przeczytają dwa pierwsze punkty encykliki Evangelium vitae. Następnie przedyskutują je w kontekście pytań z zeszytu formacyjnego przygotowanego dla pro-liferów przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Do spotkania zaproszą też uczestników, którzy na bieżąco będą mogli zadawać pytania i dzielić się przemyśleniami. Nad tym, czym jest pełnia życia, jak poznać wartość ludzkiego życia i kiedy się ono zaczyna. Będą mieli również okazję do pomyślenia nad tym, w jaki sposób patrzą na swoje życie oraz czy postrzegają je jako wartość i wyraz Bożej miłości. 

Prowadzący będą zachęcać uczestników spotkania, by stawali się liderami pro-life i zakładali lokalne wspólnoty miłośników życia. Gdzie? – W swoich szkołach, parafiach i na uczelniach. Kluby Pro-Life można również prowadzić w ramach już działających wspólnot np. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła i Neokatechumenatu. Będzie to ciekawe uzupełnienie formacji o tematy obrony życia człowieka. Do udziału w Klubach Pro-Life zachęcamy wszystkich, którzy kochają ludzkie życie i troszczą się o nie od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy młodszych i starszych, uczniów, studentów i nauczycieli do pogłębiania wiedzy na tematy związane z obroną ludzkiego życia i wspierania się w dobrych inicjatywach – mówi Marcin Nowak, koordynator Klubów Pro-Life. 

Spotkanie potrwa około godziny i będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube i fanpage’u Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Nagranie będzie dostępne do obejrzenia po spotkaniu. Uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytań przez czat lub nadesłania ich wcześniej przez formularz znajdujący się na stronie internetowej kluby.pro-life.pl. Kolejne spotkania klubowiczów, w czasie których będą oni rozważać następne punkty encykliki Evangelium vitae, będą się odbywać w każdą czwartą środę miesiąca do czerwca włącznie. Po wakacyjnej przerwie powrócą od października 2022 r. Aktualne informacje o klubach oraz nagrania z dotychczasowych spotkań można znaleźć na stronie kluby.pro-life.pl 

Kluby Pro-Life są inicjatywą o. Krzysztofa Niewiadomskiego OFMCap, opiekuna duchowego Klubów Pro-Life, oraz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Są przestrzenią do formacji duchowej, intelektualnej i społecznej oraz miejscem kształtowania sumienia, słuchania głosu Kościoła i rozwijania wrażliwości na każdego człowieka. Wreszcie to propozycja wspólnoty, której szczególnie teraz, w trudnym czasie, gdy wojna jest tak blisko nas, bardzo nam potrzeba. 

Organizatorzy proponują klubowiczom cztery spotkania w miesiącu. Na jednym z nich pro-liferzy będą czytać indywidualnie lub w grupie encyklikę Evangelium vitae, rozważać ją i dyskutować o bieżących wydarzeniach ze świata pro-life. Praca będzie się opierać o bezpłatne materiały wydane przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka i książeczkę formacyjną opracowaną wspólnie z o. Krzysztofem Niewiadomskim OFMCap. Formacja klubowiczów została przygotowana na dwa lata. 

W innym tygodniu zachęcają przyjaciół życia do modlitwy, szczególnie do udziału we Mszy św. w dzień powszedni z intencją o obronę życia człowieka. 

Co miesiąc, w każdą czwartą środę miesiąca odbędzie się wspólny live dla wszystkich Klubów Pro-Life, stanowiący okazję do wymienienia się spostrzeżeniami na temat punktów encykliki Evangelium vitae, osadzenia ich w odpowiednim kontekście i omówienia najważniejszych wydarzeń ze świata pro-life. Live’y poprowadzi o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap, opiekun duchowy klubów, razem z Marcinem Nowakiem, koordynatorem klubów i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. 

Czwartym proponowanym spotkaniem jest uczestniczenie online w bezpłatnym webinarze z cyklu „Spotkania o życiu”, który w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00 dla wszystkich chętnych, nie tylko dla klubowiczów, prowadzi stowarzyszenie. 

Więcej informacji oraz możliwość zamówienia bezpłatnego zeszytu formacyjnego na stronie internetowej: kluby.pro-life.pl 

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka działa od 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life oraz pomocą charytatywną dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami oraz dla samotnych mam w nieoczekiwanych ciążach, dla których prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life. 

ag/PSOŻC

You may also like

Facebook