W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Praw Rodziny

by

22 października po raz pierwszy z inicjatywy Sejmu RP obchodzono Dzień Praw Rodziny. Uchwałę w tej sprawie przyjęto dzień wcześniej, 21 października. Dokument zachęca wszystkich obywateli, instytucje oraz władze do stałej troski o prawa rodzin.

 

Rodzina – w rozumieniu uchwały– opiera się na trwałym związku mężczyzny i kobiety opartym na sakramencie małżeństwa. Poseł Tadeusz Wożniak, który od kilku lat walczył o ustanowienie Dnia Praw Rodziny podkreśla, że celem uchwały jest uświadomienie wszystkim Polakom, że to właśnie rodzina jest fundamentem państwa. To ona jest podstawową komórką w społeczną – dodaje.

 

„Pokazujemy, że fundamentem w państwie powinna być rodzina tradycyjna, a za taką uważamy trwały związek kobiety i mężczyzny otwarty na przekazywanie życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb małżonków i dzieci. Tu więc wyraźnie określiliśmy, o jakiej rodzinie mówimy, na jakim fundamencie chcemy budować państwo”, wyjaśniał poseł.

 

W uchwale Sejm zobowiązał się do dołożenia „wszelkich starań, aby polskie rodziny poprzez stanowienie odpowiedniego prawa, mogły czuć się bezpiecznie, trwając w przeświadczeniu o stałej trosce państwa nad ich bytem materialnym oraz wszechstronnym rozwojem” (za: www.polskieradio.pl)

 

Ustanowienie Dnia Praw Rodziny na 22 października nawiązuje do ogłoszenia przez stolicę apostolską Karty Praw Rodziny. Nastąpiło to 22 października 1983 roku.

 

Źródło: www.polskieradio.pl oraz www.radiomaryja.pl

You may also like

Facebook