Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje do premiera o pomoc dla niepełnosprawnych

/Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje do premiera o pomoc dla niepełnosprawnych

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje do premiera o pomoc dla niepełnosprawnych

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zbiera od dzisiaj podpisy pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie pomocy dla niepełnosprawnych. – Liczymy, że deklaracja rozszerzenia ustawy „Za życiem” nie jest tylko pustą, polityczną deklaracją bez pokrycia – podkreślają proliferzy z Krakowa.

W petycji skierowanej do premiera polskiego rządu Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zwraca uwagę, że „obowiązkiem państwa jest realna pomoc rodzicom podejmującym trud wychowania dzieci przewlekle chorych i/lub z różnego rodzaju niepełnosprawnościami”.

Proliferzy apelują o zwiększenie zasiłku pielęgnacyjnego o minimum 2 tys. zł miesięcznie, odblokowanie pobierającym świadczenie pielęgnacyjne opiekunom chorych dzieci możliwości legalnej pracy (w oparciu o umowy cywilnoprawne lub na etacie w niepełnym wymiarze godzin), zniesienie limitów dochodowych na rodzinę przy tym świadczeniu, opłacanie składek ZUS przez państwo dla rodziców pobierających świadczenie pielęgnacyjne, a także o dofinansowanie i rozwój hospicjów.

Liczymy, że deklaracja rozszerzenia ustawy „Za życiem” nie jest tylko pustą, polityczną deklaracją bez pokrycia. Domagamy się natychmiastowego podjęcia prac nad zwiększeniem pomocy dla osób z niepełnosprawnością – apeluje Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Pełna treść petycji dostępna jest pod adresem: https://pro-life.pl/petycja/. Podpisało ją już prawie 1,5 tys. osób.

Źródło: pro-life.pl
By | 2020-11-18T16:26:51+01:00 wtorek, 27 października 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook