Poszukiwani asystenci osób niepełnosprawnych

/Poszukiwani asystenci osób niepełnosprawnych

Poszukiwani asystenci osób niepełnosprawnych

30 zł za godzinę dla asystenta osoby niepełnosprawnej. Pracę można podjąć w Bydgoszczy w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Przewiduje się pomoc dla 150 osób z niepełnosprawnością.

Program skierowany jest do osób pełnoletnich, które mają trudności w funkcjonowaniu w życiu społecznym lub wykonywaniu codziennych czynności. Z pomocy asystenta skorzystać będzie mogła osoba posiadająca orzeczenie o znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Program ruszy od 1 maja. Osoby niepełnosprawne będą mogły również przyjść z zaproponowanym przez siebie asystentem, jeśli spełni on stosowne wymogi.

Asystent będzie musiał posiadać wykształcenie przynajmniej średnie oraz wykazać się rocznym stażem pracy z niepełnosprawnymi lub dyplomem asystenta osoby niepełnosprawnej. Pracownik będzie mógł otrzymać maksymalnie 30 zł brutto za godzinę. Ponadto zwrócone mu zostaną koszty dojazdu do osoby niepełnosprawnej.

Do jego zadań należeć będzie m.in. pomoc w wyjściu, powrocie oraz w dojazdach np. na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne lub do ośrodków kultury. Pracownik zobowiązany będzie też do pomocy w zakupach oraz w załatwianiu spraw urzędowych.

Program opłacany będzie z Funduszu Solidarnościowego. Podmiotem realizującym będzie MOPS w Bydgoszczy.

Źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl
By | 2020-02-08T04:49:04+01:00 sobota, 08 lutego 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail