Poznań: 5. edycja zbiórki „Pieluszka dla Maluszka”

by

Już po raz piąty w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane będą pieluchy, pieluchomajtki i przybory szkolne w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

 

Jak co roku, wraz z ogłoszeniem hasła Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 11 czerwca br., ruszyła kolejna edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Zbierając pieluchy dla dzieci, obrońcy życia włączają się w pomoc potrzebującym i jednocześnie uwrażliwiają społeczeństwo na ochronę życia tych bezbronnych nie tylko przez hasła i słowa, ale i w tym wymiarze materialnym.

 

„Podczas tegorocznej edycji „Pieluszka dla Maluszka”, zgodnie z hasłem „Każdy jest ważny”, chcemy rozszerzyć pomoc na osoby niepełnosprawne. Krepa, modelina, czy plastelina – to artykuły, które są bardzo pomocne w terapii takich osób. W tym roku, wraz pieluchami i pieluchomajtkami, zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez siostry Serafitki w Poznaniu” – mówi Wiktoria Grzelachowska z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

Zbiórka potrwa do 1 czerwca, a jej finał planowany jest na dzień Marszu dla Życia. Zgłoszenia do włączenia się w akcję przyjmuje Biuro KSM, Ostrów Tumski 9, tel. 505 414 225.

 

Zapraszamy na stronę akcji: marszdlazycia.pl/pieluszka

 

Fot. S. Zamiar

 

You may also like

Facebook