Prezes Fundacji JEDEN Z NAS: Niepodległa, dla wszystkich

by FUNDACJA JZN
„W Ojczyźnie powinno być miejsce dla każdego – szczególnie tych, którzy są najsłabsi: nienarodzonych, starszych, niepełnosprawnych” – napisał Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS, w którym nawiązał do hymnu Polski zaśpiewanego przez dzieci z zespołem Downa. Prezes Fundacji JEDEN Z NAS odniósł się także do uniewinnienia w ostatnich dniach Asii Bibi – pakistańskiej chrześcijanki. „Świętując w tych dniach naszą niepodległość i dziękując za wolność, pamiętajmy o setkach tysięcy osób na świecie, które jej jeszcze nie mają i muszą o nią walczyć – szczególnie prześladowanych chrześcijan w różnych zakątkach świata”.

 

Poniżej publikujemy treść najnowszego newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, który trafił dziś do skrzynek subskrybentów:

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dziękujemy naszym przodkom, bohaterom, za walkę o pamięć i narodową tożsamość, dziękujemy, że nie utracili nadziei na wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

 

W Ojczyźnie powinno być miejsce dla każdego – szczególnie tych, którzy są najsłabsi: nienarodzonych, starszych, niepełnosprawnych. W poruszającym klipie dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego w ramach wspólnego projektu przygotowanego przez Fundację Narodowego Dnia Życia i program Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać” z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja w 2017 roku. Spot mówi sam za siebie…

 

 

Powód do wdzięczności w tych dniach jest jeszcze jeden. Decyzją Sądu Najwyższego w Pakistanie uniewinniona została Asia Bibi, skazana prawie 10 lat temu na karę śmierci za rzekomo popełnione bluźnierstwo. Asia Bibi opuściła więzienie i – jak podały media – przebywa w bezpiecznym miejscu. „Dziękuję Bogu. Niech Pan będzie uwielbiony za moją wolność” – te słowa miała wypowiedzieć po opuszczeniu więzienia.

 

Życie Asi Bibi i jej bliskich jest jednak wciąż zagrożone. Jej sprawa i uwolnienie wywołało wśród radykalnych islamistów ostre protesty. Sytuacja w Pakistanie jest napięta – nie tylko jeżeli chodzi o życie Asi Bibi, bo istnieje obawa, że fundamentaliści dokonają samosądu, lecz również w odniesieniu do pozostałych chrześcijan żyjących w tym kraju, którzy są prześladowani.

 

Obecnie Asia Bibi oczekuje na odrzucenie przez Sąd Najwyższy odwołania wniesionego przeciwko jej uniewinnieniu. Dopiero wtedy będzie mogła opuścić kraj. Pomoc zaoferował m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani (czytaj więcej: Europejscy politycy reagują w sprawie Asii Bibi). Tymczasem Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi zaapelowało o „podjęcie WSZELKICH DZIAŁAŃ mających na celu modlitwę za Asię Bibi”.

 

Pragnę dołączyć się do tego apelu. Świętując w tych dniach naszą niepodległość i dziękując za wolność, pamiętajmy o setkach tysięcy osób na świecie, które jej jeszcze nie mają i muszą o nią walczyć – szczególnie prześladowanych chrześcijan w różnych zakątkach świata.

 

Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia dobra i pokoju,

Jakub Bałtroszewicz

 

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

You may also like

Facebook