Prezes Fundacji JEDEN Z NAS: pamiętajmy o największych orędownikach życia

by FUNDACJA JZN
„W listopadzie pomódlmy się za wszystkie ofiary aborcji. To byli ludzie z nieśmiertelną duszą, a ich męczeństwo nie było na darmo. Wierzę głęboko, że zostali przyjęci przez miłosiernego Boga i żyją pełnią życia. Modlitewna pamięć o nich jest konieczna, bo oni są największymi orędownikami życia w niebie” – napisał Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS.

 

Poniżej publikujemy treść najnowszego newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, który trafił dziś do skrzynek subskrybentów:

 

 

Szanowni Państwo, 
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Listopad jest szczególnym czasem wspominania tych, którzy odeszli, których już dłużej z nami nie ma. Ale jako chrześcijanie głęboko wierzymy, że oni nadal żyją, gdyż mają nieśmiertelną duszę. Źródłem tego przekonania jest wiara w życie wieczne, dzięki Chrystusowemu odkupieniu człowieka na drzewie Krzyża.

 

Chciałbym Was wszystkich prosić w tym szczególnym czasie, w którym wspominacie swoich bliskich, aby chociaż przez chwilę pamiętać o tych, których już z nami nie ma, a którym nie pozwolono się urodzić. Byli z nami jedynie przez krótką chwilę, nie znamy ich imion. W listopadzie pomódlmy się za wszystkie ofiary aborcji. To byli ludzie z nieśmiertelną duszą, a ich męczeństwo nie było na darmo. Wierzę głęboko, że zostali przyjęci przez miłosiernego Boga i żyją pełnią życia.

 

Modlitewna pamięć o nich jest konieczna, bo oni są największymi orędownikami życia w niebie. To oni wypraszają wybaczenie i uleczenie zranienia swoim rodzicom, to oni modlą się o zmianę nastawienia ludzi na ziemi. Aby w końcu zwyciężyło życie.

 

Dzisiaj w Polsce stoimy przed olbrzymią szansą zmiany prawa. Módlmy się o nią, podejmujmy za nią post. To w modlitwie największa siła i w niej jest zwycięstwo. Im bardziej – jako tak zwany działacz pro-life – jestem aktywny, tym częściej uświadamiam sobie tę prawdę, którą za św. Pawłem często powtarzał mi śp. dr inż. Antoni Zięba: „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”.

 

Dziękuję za Waszą modlitwę, ale również za pomoc i wsparcie. Wielu z Was wpłaca nawet drobne kwoty bardzo regularnie widząc sens w naszej codziennej pracy i trudzie. Każda taka wpłata 20, 50 czy 100 zł pozwala nam śmiało iść do przodu, ale proszę nie zapominajcie również o modlitwie za nas, za wszystkie dzieci nienarodzone i za rodziców rozważających aborcję.

 

Dziękuję za wszystko, Jakub

 

PS. Wszystkich interesujących się sprawami obrony życia serdecznie zapraszam na jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych tego roku, które niedługo odbędzie się w Krakowie – o płodności listu, który dotarł z przyszłości… Jakiego listu? Szczegóły tutaj: www.kongres.diecezja.pl.

 

 

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

You may also like

Facebook