Prof. Chazan: życie ludzkie to nie przeszkoda do szczęścia

by

„Życie ludzkie nie może być przeszkodą do szczęścia” – powiedział prof. Bogdan Chazan podczas konferencji prasowej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop Aborcji”. Jej przedstawiciele opowiedzieli o korzyściach, jakie przyniesie ustawa chroniąca życie poczęte, która w najbliższych tygodniach trafi pod obrady Sejmu. Dopuszcza ona stosowanie aborcji jedynie w przypadku zagrożenia życia matki i ma zrównać prawa dziecka nienarodzonego z tymi, jakimi cieszą się ci, którzy się już narodzili.

 

Profesor zwrócił uwagę na wadliwe postrzeganie życia ludzkiego: „Podejście, jakie w tej chwili istnieje, to zabić człowieka wraz z jego niepełnosprawnością, żeby nie drażnił wrażliwych oczu. Życie ma być lekkie, łatwe, przyjemne, a jeżeli dziecko ma to zmienić – zniszczmy dziecko. A więc życie ludzkie staje jako przeszkoda do szczęścia” – stwierdził prof. Chazan.

 

Pod projektem ustawy pełniej chroniącej życie ludzkie podpisało się 450 tys. obywateli. Trafi on pod obrady jednego z dwóch najbliższych posiedzeń Sejmu. Posłom zaprezentuje go Joanna Banasiuk z „Ordo Iuris”.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook