O wolności sumienia i powodach, dla których powinno się je chronić dyskutowano 2 marca w Parlamencie Europejskim, gdzie odbyło się wysłuchanie publiczne na temat wolności sumienia i jej konsekwencji dla prawa i systemów konstytucyjnych państw europejskich. Gospodarzem spotkania był Kazimierz Ujazdowski, w-ce przewodniczący Komisji ds. konstytucyjnych w PE.
Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z posłami innych grup politycznych i narodowości, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. eksperci m.in. z Finlandii, Indii, Rumunii i Afryki.
„W uwagach poprzedzających dyskusje poseł Ujazdowski zaznaczył, że Polska daje dobry przykład ochrony wolności sumienia w swojej tradycji prawnej (…)Choć w latach komunizmu dochodziło do dyskryminacji m.in. w wojsku, to po zmianie systemu politycznego wrócono do wielu założeń chrześcijaństwa, m.in. koncepcji osoby ludzkiej. Idea wolności sumienia wciąż wymaga namysłu i rozwoju. Takie debaty mają służyć promowaniu wolności sumienia w całej Europie” – można przeczytać na stronie internetowej polityka.
Źródło: www.ujazdowski.pl
Promocja wolności sumienia w Europie – Polska daje dobry przykład
188
previous post