Robert Biedroń: płód nie jest człowiekiem

/Robert Biedroń: płód nie jest człowiekiem

Robert Biedroń: płód nie jest człowiekiem

Robert Biedroń domaga się, aby aborcja na życzenie była dozwolona w Polsce do 12 tygodnia ciąży. Twierdzi, że to standard „cywilizowanego świata”, a abortowane dziecko nie jest człowiekiem.

Robert Biedroń był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie Polsat News. Dziennikarz zapytał polityka o konsekwencję – czy można jednocześnie być solidarnym z ludźmi z zespołem Downa (Biedroń w swoich mediach społecznościowych opublikował zdjęcie w kolorowych skarpetkach nie do pary – symbol solidarności z osobami z trisomią 21) i popierać aborcję ze względów eugenicznych. Biedroń zarzucił Rymanowskiemu manipulację twierdząc, że w aborcji chodzi o usunięcie płodu, a nie człowieka. „Płód nie jest człowiekiem (…), to nie jest dziecko – tak mówi biologia” – powiedział Robert Biedroń. Dziennikarz protestował i podkreślał, że biologia tak nie mówi.

 

– Mam nadzieję, że Polska doszusuje do standardów, które są w całej Europie. (…) Koniec z piekłem kobiet – mówił gość Bogdana Rymanowskiego o polskim prawodawstwie w sprawie aborcji.

Źródło: polsatnews.pl
By | 2019-03-23T12:21:01+01:00 sobota, 23 marca 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook