Rosja: narasta fala antyaborcyjna

/Rosja: narasta fala antyaborcyjna

Rosja: narasta fala antyaborcyjna

W Rosji coraz więcej osób, w tym także duchownych, składa podpisy pod apelem o całkowity zakaz aborcji. Metropolita stawropolski i niewinnomysski Cyryl nie tylko podpisał go, ale też polecił skierować do wszystkich parafii podległej mu diecezji.

 

Podpisując apel metropolita Cyryl podkreślił, że Kościół uważa aborcję za straszny grzech, gdyż jest ona naruszeniem piątego przykazania Dekalogu „Nie zabijaj”. Zabijanie dotyczy w tym przypadku najbardziej bezbronnego człowieka, nie umiejącego się obronić. Apel podpisali wszyscy duchowni i klerycy Seminarium Duchownego diecezji metropolity Cyryla. Wcześniej apel podpisali patriarcha moskiewski Cyryl, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion Ałfiejew i wielu innych duchownych i świeckich.

 

Szef Wydziału synodalnego ds. Współpracy Kościoła ze Społeczeństwem i Mediami Władymir Legojda zaznaczył, że stanowisko Kościoła w kwestii aborcji dotyczy przede wszystkim nie finansowania ich z budżetu państwa.

 

Również senator Jelena Mizulina wyraziła pogląd, że pieniądze, z których finansowana jest tzw. „legalna aborcja” powinny być wsparciem dla kobiet w ciąży, znajdujących się w trudnej sytuacji. Do coraz większej liczby obywateli Federacji Rosyjskiej dociera fakt, że aborcja nie jest zwykłym zabiegiem medycznym ale zabójstwem poczętego człowieka. Spuścizna po czasach komunizmu i leninowskiego dekretu pozwalającego na aborcje bez ograniczeń bardzo powoli i z trudem odchodzi w przeszłość.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2016-10-09T22:08:57+02:00 poniedziałek, 10 października 2016|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail