Rosyjscy lekarze z powodzeniem praktykują odwracanie skutków zażycia pigułki aborcyjnej

by FUNDACJA JZN
– Po zakończeniu terapii progesteronem wiele kobiet wraca do nas z podziękowaniem za możliwość skorzystania z procedury APR. Bardzo się cieszymy, że daje im ona drugą szansę i możliwość naprawienia błędu – mówi rosyjski lekarz.

„Pigułka aborcyjna nazywana także RU-486 jest środkiem blokującym receptory progesteronu, który jest konieczny do prawidłowego przebiegu ciąży. Kolejnego dnia kobieta przyjmuje silny środek naskurczowy, który powoduje wydalenie dziecka oraz olbrzymie bóle. Jest to metoda bardzo niebezpieczna dla kobiety, gdyż powoduje wiele powikłań – wyjaśnia Human Life International – Polska. – Jeżeli kobieta chce odwrócić działanie aborcyjnej pigułki, może to zrobić, o ile zareaguje bardzo szybko i w ciągu pierwszej doby otrzyma duże dawki progesteronu, którego działanie było zablokowane przez ten preparat. Po przyjęciu środka naskurczowego nie ma już możliwości odwrotu” – dodaje HLI na swoich stronach internetowych.

W Rosji obecnie dokonuje się ponad pół miliona aborcji farmakologicznych w ciągu roku. Rosyjski lekarz z St. Petersburga, Aleksiej Fokin, od 2016 roku zaczął odbierać telefony od lekarzy, którzy pytali czy można pomóc kobiecie, która przyjęła pierwszą tabletkę pigułki aborcyjnej, ale teraz chce ocalić swoje dziecko. Doktor Fokin skonsultował się z Heartbeat International (HBI), organizacją, która od wielu lat współpracuje z ośrodkami pomocowymi dla kobiet w ciąży na terenie Rosji. Po konsultacjach przygotował szczegółowe informacje dotyczące procedury odwrócenia skutków zażycia tabletki aborcyjnej (APR), które w języku rosyjskim dostępne są na stronie peredumala.ru. Większość kobiet po zapoznaniu się z tymi informacjami nie potrzebuje bezpośredniej porady od zespołu dr. Fokina, ale konsultuje się z lokalnymi ginekologami. Terapię progesteronem rozpoczynają pod nadzorem swojego lekarza. W razie potrzeby istnieje gorąca infolinia na WhatsAppie czy Viber (numer dostępny na stronie i na grupach informacyjnych).

– Po zakończeniu terapii progesteronem wiele kobiet wraca do nas z podziękowaniem za możliwość skorzystania z procedury APR. Bardzo się cieszymy, że daje im ona drugą szansę i możliwość naprawienia błędu – mówi dr Fokin.

Źródło: hli.org.pl

You may also like

Facebook