Rusza XVI edycja konkursu pro-life „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

/Rusza XVI edycja konkursu pro-life „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

Rusza XVI edycja konkursu pro-life „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

Trwa walka o życie dzieci poczętych. Dlatego Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, aby edukować, po raz kolejny organizuje konkurs pod hasłem „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

To już 16. edycja konkursu, którego patronem jest ks. Jerzy Popiełuszko;  konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Jego celem jest promowanie postaw dotyczących pozytywnej komunikacji na temat życia ludzkiego. Okresu prenatalnego, komunikacji prenatalnej, później wychowania do życia w rodzinie – mówi Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

To ważne szczególnie teraz, kiedy toczy się batalia o życie dzieci poczętych.

– Celem konkursu jest także rozeznanie, jak młodzi ludzie w wieku szkolnym, także w kresie maturalnym, podchodzą do tematyki prolife. Jak rozeznają kategorię życia ludzkiego, ochrony życia ludzkiego, wartości macierzyństwa i ojcostwa – wskazuje Piotr Guzdek.

Dziś młody człowiek może paść ofiarą narracji środowisk liberalno-lewicowych, których poglądy na temat życia i rodziny są sprzeczne z nauką Kościoła. Ta od wieków jest niezmienna. Rodzina to związek kobiety i mężczyzny, zaś życie ludzkie trwa od odpoczęcia do naturalnej śmierci. Na konkurs składają się trzy kategorie.

– Jest to kategoria literacka, kategoria plastyczna i najbardziej atrakcyjna dla młodych ludzi kategoria – multimedialna – dodaje Piotr Guzdek.

Termin składania prac konkursowych mija 25 marca, czyli w Światowy Dzień Świętości Życia.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-09-19T14:52:52+02:00 czwartek, 19 września 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook