Siostry z Imbramowic w dramatycznej sytuacji. Proszą o pomoc

/Siostry z Imbramowic w dramatycznej sytuacji. Proszą o pomoc

Siostry z Imbramowic w dramatycznej sytuacji. Proszą o pomoc

Siostry Norbertanki z Imbramowic znalazły się w dramatycznej sytuacji finansowej. Pandemia koronawirusa zatrzymała ruch pielgrzymkowy, turystyczny i rekolekcyjny w Sanktuarium Męki Pańskiej. Siostry proszą o pomoc w zbiórce na ogrzewanie i podstawowe potrzeby.

Sytuację dodatkowo komplikują długi związane z koniecznym remontem obiektu, który jest dziedzictwem narodowym. Przeorysza, s. Faustyna Maria Przybysz zamieściła na stronie internetowej klasztoru apel z prośbą o pomoc, opisując sytuację klauzurowych mniszek. W apelu czytamy m.in:

„Wracając z nowym zapałem do działania po całorocznym pogrążeniu w niemocy choroby planowałam w obecnym czasie jeździć po parafiach na kwesty, by prowadzić zbiórkę funduszy na pokrycie ciężkich długów oraz kosztów ostatniego etapu remontu, który kończy się w tym roku. Sprawa jest niezwykle pilna.

Niestety w związku z obecną pandemią tracę z tygodnia na tydzień wcześniej zaplanowane podróże z kwestą i nie wiadomo jak długo ta sytuacja potrwa. Jednocześnie nie mamy prawie żadnych bieżących dochodów, gdyż podstawą naszego utrzymania jest prowadzenie domu rekolekcyjnego oraz wynajem nowo odremontowanych części klasztoru dla wydarzeń kulturalnych, konferencyjnych i przyjęć prywatnych. Obecnie wszystkie grupy kolejno odwołują rekolekcje i inne wydarzenia w naszych budynkach przyklasztornych. Także drugie źródło naszego utrzymania, jakim są ofiary licznych wiernych i pielgrzymów korzystających z częstych nabożeństw i wydarzeń w naszym klasztornym Sanktuarium Męki Pańskiej (zwłaszcza w Wielkim Poście) wraz z powszechną kwarantanną prawie całkowicie ustało. Mamy pustą tacę i puste puszki…”

Siostra apeluje do ludzi dobrej woli z gorącą i bardzo serdeczną prośbą o wsparcie, czy to w formie cegiełki, czy to w formie polecenia sprawy innym. Dane do przelewu, konto bankowe:

Klasztor Sióstr Norbertanek,
Imbramowice 105,
32-353 Trzyciąż
Bank Pekao SA: 96 1240 1431 1111 0010 0609 0925

Źródło: glos24.pl
By | 2020-03-31T23:08:24+02:00 wtorek, 31 marca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook