Sondaże – 55% Amerykanów twierdzi, że aborcje powinny być nielegalne we wszystkich lub w większości przypadków

/Sondaże – 55% Amerykanów twierdzi, że aborcje powinny być nielegalne we wszystkich lub w większości przypadków

Sondaże – 55% Amerykanów twierdzi, że aborcje powinny być nielegalne we wszystkich lub w większości przypadków

Nowe badania wskazują, że Amerykanie nadal w większości sprzeciwiają się aborcji.

 

Sondaż przeprowadzony przez „The American Barometer” dla „The Hill” wskazuje, że 55% Amerykanów uważa, że aborcje powinny być nielegalne we wszystkich lub w większości przypadków, podczas gdy tylko 18% uważa, że powinny być legalne z jakiegokolwiek powodu i aż do momentu narodzin.

 

W ankiecie zapytano badanych, czy uważają, że aborcje powinny być nielegalne pewnych okolicznościach, legalne w ograniczonych przypadkach takich jak gwałt, kazirodztwo, ryzyko dla życia matki, legalne w większości przypadków do momentu uzyskania przez nienarodzone dziecko zdolności do przeżycia poza organizmem matki, lub legalne w każdych okolicznościach.

 

Zdecydowana większość sprzeciwiła się wykonywaniu aborcji we wszystkich lub większości przypadków, w tym 58% mężczyzn i 53% kobiet, a także 57% osób z pokolenia 1980-1995.

 

Według sondażu, 27% badanych osób twierdzi, że aborcje powinny być legalne aż do uzyskania przez płód zdolności samodzielnego przeżycia poza organizmem matki. 18% badanych twierdzi, że aborcja powinna być legalna w każdych okolicznościach.

 

Sondaż przeprowadzono u 1000 ankietowanych pod koniec sierpnia – informuje „Life News”.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2018-09-07T17:52:27+02:00 piątek, 07 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook