„TAK nieWIELE” – wspomóż osoby z niepełnosprawnościami mieszkające w DPS

by FUNDACJA JZN
„TAK nieWIELE” to akcja charytatywna zorganizowana przez Fundację Małych Stópek. Powstała z myślą o osobach niepełnosprawnych, które mieszkają w Domach Pomocy Społecznej w całej Polsce. Inicjatywa polega na pomocy w kupieniu prezentu pod choinkę, który wymarzył sobie podopieczny konkretnego ośrodka. Wśród życzeń są m.in. swetry i kapcie.

Ponad 1000 osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi czeka na świąteczny prezent. Wiatraczek, czekolada, kosmetyki – o tym marzą podopieczni Domów Pomocy Społecznej z całej Polski. Aby sprawić im radość wystarczy wejść na stronę akcji „Tak nieWIELE” [tutaj] i wysłać przedmiot do placówki osoby z niepełnosprawnością bądź przekazać darowiznę na ten cel. Dokładną instrukcję przekazania pomocy znajduje się [tutaj].

„Rok temu, zaproponowałem, że z ramienia Fundacji Małych Stópek sporządzę prezenty świąteczne dla mieszkańców pewnego zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Przyznam szczerze, że bardzo obawiałem się listy z życzeniami świątecznymi, które miała mi nadesłać siostra. Gdy w końcu ją otrzymałem i spojrzałem na spis prezentów świątecznych, uśmiechnąłem się w duchu i pomyślałem: „Przecież to tak niewiele”. Przeważnie rodzice drżą na zapowiedź listu swojego dziecka do świętego Mikołaja. Obawiają się, że nie sprostają pragnieniom pociechy. To, co zobaczyłem na liście od siostry dyrektorki DPS-u, było jednak dalekie od przedświątecznych doświadczeń rodziców. Każde z tych życzeń, osób z niepełnosprawnością intelektualną, było wyrazem ich radości z życia i tego, że nie potrzebują wiele, aby się cieszyć, mieć święta… aby było Boże Narodzenie” – wskazuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Symbolem akcji jest wiatraczek, o który w ubiegłym roku poprosił jeden z podopiecznych pod choinkę.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook