Teksas kończy finansowanie aborcji z pieniędzy podatników

/Teksas kończy finansowanie aborcji z pieniędzy podatników

Teksas kończy finansowanie aborcji z pieniędzy podatników

Gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał 15 sierpnia 2017 r. projekt ustawy ograniczający przez stan finansowanie aborcji. Nowa ustawa sprawi, że Teksas nie będzie musiał płacić za aborcje z budżetu ubezpieczeń.

 

„Jako zdecydowanie wierny wartościom Teksasu, jestem dumny, że mogę podpisać prawo, które gwarantuje, że żaden Teksańczyk nigdy nie będzie musiał płacić za procedurę, która przerywa życie nienarodzonego dziecka” – powiedział Greg Abbott. Kiedy 1 grudnia 2017 r. ustawa HB 214 wejdzie w życie, Teksas będzie jedenastym stanem w USA, który nie będzie finansował aborcji w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Zapisy projektu ustawy stosują się w szczególności do przesłanki pozwalającej matce przerwać ciążę ze względu na zagrożenie życia, lecz także gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu, kazirodztwa czy też przewiduje się, że dziecko będzie niepełnosprawne. Kobiety, które będą chciały, aby ich ubezpieczenie pokrywało aborcję, na własne życzenie będą je mogły sobie dodatkowo wykupić.

 

Niestety, podczas gdy Teksas ustanawia prawo, które będzie chronić wszystkich swoich obywateli od pierwszych chwil życia, gubernator Oregonu zdecydował się podpisać ustawę rozszerzającą finansowanie procedur śmierci niewinnych dzieci. Oregon staje się tym samym pierwszym stanem w USA, który będzie zapewniać bezpłatną aborcję wszystkim swoim obywatelom, lecz również nielegalnym imigrantom.

 

Źródło: www.lifesitenews.com, thinkprogress.org, www.washingtontimes.com

By | 2017-08-28T12:07:10+02:00 piątek, 18 sierpnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail