„Tuli luli” – dla potrzebujących dzieci

by

W Łodzi powstał trzeci w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny nazwany „Tuli luli”. Znajdą w nim opiekę chore i niepełnosprawne dzieci od narodzin do pierwszego roku życia, które w szpitalach zostały porzucone przez rodziców. W ośrodku pod opieką specjalistów będą mogły czekać na adopcję. Ośrodek prowadzi Łódzka Fundacja Gajusz.

 

„Ośrodek Preadopcyjny to takie miejsce, w którym mogą przebywać dzieci od urodzenia do pierwszego roku życia, których rodzice na początku drogi nie podjęli trudu wychowania dzieci, czyli chcą je oddać do adopcji” – powiedziała PAP dyrektor ośrodka Jolanta Kałużna. Jak przyznała, dzieci te powinny trafić do rodzin zastępczych, a potem do adopcji, ale rodzin zastępczych jest wciąż bardzo mało, poinformował Gość Niedzielny.

 

Ośrodek został przygotowany na przyjęcie 20 dzieci. Pierwsi podopieczni trafią do niego już na początku października. Maluchami będzie opiekować się w ciągu dnia 7 opiekunek, a ponadto sztab specjalistów. Dzieci zostaną objęte pomocą terapeutyczną, medyczną, psychologiczną, pedagogiczną i rehabilitacyjną.

 

„Tuli luli” wciąż jednak potrzebuje wsparcia darczyńców. Istnieje stała potrzeba zapatrzenia w produkty chemiczne i kosmetyczne dla dzieci, kojec, krzesełko do karmienia, pościel, ubranka, pieluszki i inne niezbędne akcesoria. Więcej informacji można znaleźć na stronie „Tuli luli” www.gajusz.org.pl

 

Źródło: gosc.pl

You may also like

Facebook