Tysiące Polaków na marszach dla życia i rodziny

/Tysiące Polaków na marszach dla życia i rodziny

Tysiące Polaków na marszach dla życia i rodziny

W niedzielę w dwóch dużych miastach Polski – Warszawie i Szczecinie odbyły się marsze dla życia i rodziny, w których udział wzięły tysiące Polaków. Radosne świętowanie zgromadziło całe rodziny. Była to również okazja do wsparcia np. domów samotnej matki.

 

Warszawski marsz, który poprzedziły Msze w katedrach warszawskiej i warszawsko-praskiej, odbył się pod hasłem „Jestem za życiem”. Towarzyszył mu hasztag #adOPCJA promujący adopcję. Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, podkreślił, że „są takie sprawy, które są nienegocjowalne. Takie sprawy, nad którymi nie wolno głosować, ponieważ one są ustanowione przez Stwórcę raz na zawsze. Do takich spraw nienegocjowalnych należy ludzkie życie”. Przypominał, że troska Kościoła o życie ludzkie wiąże się z uroczystością Zwiastowania Pańskiego. Zauważył też, że 30-letnia historia obchodów Dnia Świętości Życia zaowocowała zmianą mentalności.

 

Kard. Nycz odwołał się też do heroicznych postaw tych osób, które oddały swoje życie za życie innych. Mówił m.in. o św. Maksymilianie Marii Kolbem, o zamordowanym niedawno francuskim policjancie ppłk Arnaud Beltrame i o wielu matkach, które poświęcają swoje życie dla życia dzieci, jak np. św. Joanna Beretta Molla. „To są przykłady męczeństwa i radykalnego pokazywania, jak życie jest święte” – mówił hierarcha, zauważając, że jest to również naśladowanie postawy Chrystusa, który przyszedł na świat by dawać swoje życie za innych.

 

Wśród uczestników marszu, których znakomitą większość stanowiły rodziny z dziećmi, nie zabrakło głosów, że promowanie adopcji to potrzebny i przekonujący argument w trwającej dyskusji o prawie do życia dziecka i godności matki. Wyrazem poparcia dla adopcji były hasła skandowane przez uczestników Marszu Świętości Życia, m.in. „Życie ratuje, kto adoptuje!” – informuje portal Deon.

 

W tym samym czasie ulicami Szczecina przeszedł drugi marsz, pod hasłem „Piękni od poczęcia”. Szacuje się, że wzięło w nim udział ok. 20 tysięcy osób.  „Nie chodzi o piękno w wymiarze estetycznym, ale jako o wymiar bytu. Piękno to inaczej wartość życia, godność życia człowieka” – powiedział PAP w niedzielę jeden z organizatorów marszu ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek. Dodał, że w akcji chodzi o każde życie.

 

 

Organizatorzy zbierali pieluchy i datki, które zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie (Zachodniopomorskie). Szczeciński marsz organizuje m.in. Fundacja Małych Stópek, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Fundacja Donum Vitae.

 

Źródło: www.vaticannews.vawww.deon.pl oraz www.radiomaryja.pl

 

Fot. dlazycia.info

By | 2018-04-24T10:37:29+02:00 poniedziałek, 16 kwietnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail