Czy UE pójdzie śladem USA i przestanie finansować aborcję na świecie?

by

Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Dla Fundacji JEDEN Z NAS rok 2017 rozpoczął się niezwykle intensywnie. Dzieje się wiele radosnych, ale i niepokojących rzeczy.

 

Już w trzecim dniu swojej prezydentury Donald Trump podpisał dekret o zaprzestaniu finansowania ze środków publicznych działań promujących i finansujących aborcję poza granicami USA! Dokładnie o to samo postulowała już dwa lata temu inicjatywa JEDEN Z NAS dla krajów Unii Europejskiej. Niestety, mimo zebrania niemal dwóch milionów głosów, brukselscy biurokraci dalej ignorują ten postulat, a środki pochodzące z naszych podatków szeroko i hojnie finansują prywatne organizacje proaborcyjne. Obawiamy się, że teraz, gdy USA zakręciły kurek z dolarami, Unia Europejska jeszcze więcej będzie chciała wyciągnąć z kieszeni podatników, aby promować i finansować zabijanie nienarodzonych. Nie możemy na to pozwolić, a dzięki Waszemu wsparciu możemy aktywnie przeciw takim planom protestować!

 

W zupełnie innym kierunku niż USA podąża Francja. Już niedługo przedstawianie kobiecie alternatyw dla aborcji może być karane wysoką grzywną lub więzieniem. Ostateczne głosowania w tej sprawie odbędą się już w przyszłym tygodniu w Senacie z socjalistyczną większością! Czego boją się władze Republiki Francuskiej? Czy ochrona życia i jej promowanie mogą być zagrożeniem dla ustroju? Te wszystkie pytania budzą głęboki niepokój.

 

 

Federacja JEDEN Z NAS brała aktywny udział w Marszu dla Życia, który w ostatnią niedzielę przeszedł ulicami Paryża. Maszerował z nami eurodeputowany Marek Jurek – od kilku miesięcy członek zarządu Federacji. Największy w historii jedenastu Marszy, 50-tysięczny tłum szedł pod hasłem „Jesteśmy wszyscy zaniepokojeni”. Nigdy wcześniej tak bardzo nie było potrzeba solidarności europejskiej, by protestować przeciwko kneblowaniu ust osób i organizacji, które po prostu chronią życie. Czy Fundacja JEROME LEJEUNE, która jest członkiem Federacji ONE OF US, już wkrótce nie będzie miała środków na opiekę nad dziećmi z Zespołem Downa? Czy we Francji do więzienia trafiać będą ludzie, a zamykane będą organizacje, które promują adopcję jako alternatywę dla aborcji? Czy będą musieli schodzić do „podziemia”? Dzisiaj te pytania przestały być absurdalne, a nasze wsparcie i praca jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek!

 

Dlatego prosimy Was drodzy czytelnicy o konkretną finansową pomoc już teraz! Nasza fundacja podejmuje konkretne działania na poziomie międzynarodowym, by nagłośnić sprawę Francji i obronić te organizacje, które robią tam tak wiele wspaniałych rzeczy. Włączamy w nasze działania polityków i mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach – dzięki Wam – będziemy mogli pokazać i udokumentować konkretne owoce tych działań.

 

2017 rok to rok nadziei. Nadziei dla zmian w Stanach Zjednoczonych, za którymi powinna pójść również Polska i cała Europa! Postulaty inicjatywy JEDEN Z NAS są aktualne bardziej niż kiedykolwiek, a Wasze wsparcie i nasza praca musi dawać tę nadzieję również na naszym kontynencie!

 

Dziękujemy Wam za to!

 

Jakub Bałtroszewicz

 

PS Pozwólcie, że podzielę się z Wami jeszcze jedną wiadomością. W poniedziałek odwiedziłem piękną miejscowość Czerna, która znajduje się ok. 30 km od Krakowa. Tam spędziłem dzień w towarzystwie sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus i nowicjuszy z Zakonu Karmelitów Bosych. Wiem i jestem tego pewien, że modlą się w intencji naszych działań bardzo mocno. To daje mi siłę, zapał i nadzieję, że damy radę J

You may also like

Facebook