Ulicami Szczecina przeszedł największy Marsz dla Życia w Polsce

/Ulicami Szczecina przeszedł największy Marsz dla Życia w Polsce

Ulicami Szczecina przeszedł największy Marsz dla Życia w Polsce

Tysiące uczestników, morze biało-czerwonych flag i radosna muzyka – po raz XVII ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla Życia zorganizowany przez Fundację Małych Stópek. Hasło tegorocznej największej manifestacji pro-life w Polsce to: „Miłość większa niż…”. Wydarzenie podkreśliło obowiązek obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia po godz. 15.00 wyruszył z Jasnych Błoni im. Jana Pawła II. Wcześniej zgromadzeni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

– Przepraszajmy Boga za grzechy przeciwko życiu, szczególnie grzech odbierania życia nienarodzonego – mówił ks. abp Andrzej Dzięga.

Tegoroczna manifestacja zmierzająca w kierunku katedry pw. św. Jakuba Apostoła przebiegała pod hasłem: Miłość większa niż…”.

– Te trzy kropki są jakby niedopowiedzeniem, które pozostawiamy już samym uczestnikom Marszu dla Życia – wskazywał ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Na czele Marszu szły m.in. kobiety znajdujące się w stanie błogosławionym, aby zaświadczyć o pięknie życia swoich jeszcze nienarodzonych dzieci.

Tysiące uczestników, morze biało-czerwonych flag i radosna muzyka – to wszystko po to, by podkreślić ważność ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Bo nie można być cicho, gdy najmniejszym i bezbronnym jest odbierane życie.

Bezpośrednio po Marszu odbyła się Msza św. w szczecińskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga. Podczas Mszy św. wiele osób przystąpiło do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Anna Pleskot, rzecznik Marszu dla Życia, już dziś zaprasza do udziału w największej manifestacji pro-life w Polsce za rok.

– Cieszymy się, że tak wielu uczestników przybyło do nas zarówno ze Szczecina i okolic, jak i innych zakątków naszego pięknego kraju oraz z zagranicy. Cieszymy się, bo obrona życia to sprawa ogólnonarodowa, ogólnoludzka. Serdecznie zapraszamy za rok! – wskazała Anna Pleskot z Fundacji Małych Stópek.

Według policji w tegorocznym szczecińskim Marszu dla Życia przeszło 18 tys. osób.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-04-29T12:14:24+02:00 poniedziałek, 29 kwietnia 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook