Urodzony przedwcześnie chłopiec wielkości puszki coca-coli, dawano mu 2% szansy – teraz się rozwija

/Urodzony przedwcześnie chłopiec wielkości puszki coca-coli, dawano mu 2% szansy – teraz się rozwija

Urodzony przedwcześnie chłopiec wielkości puszki coca-coli, dawano mu 2% szansy – teraz się rozwija

Molli Potter była w 18. tygodniu ciąży, kiedy musiała zgłosić się do szpitala w Pensacola (Floryda, USA). Ciąża nie przebiegała normalnie. Lekarze powiedzieli rodzicom, że mogą spodziewać się najgorszego. Ich synek, Cullen, urodził się przedwcześnie w 22. tygodniu ciąży. Według Molli szpital nie chciał udzielić pomocy dziecku, twierdząc, że ma ono tylko 2% szansy na przeżycie, a jeśli przeżyje, będzie poważnie niepełnosprawne.

 

„Jeżeli on walczy, będziemy o niego walczyć bez względu na wszystko” – powiedział o Cullenie jego ojciec, Robert. Zadzwonili do 16 szpitali w trzech stanach zanim znaleźli Amerykański Szpital dla Dzieci i Kobiet w Mobile (Alabama), który zgodził się ich przyjąć.

 

„Wierzą w te małe dzieci i dają im szansę, na którą zasługują” – powiedziała o personelu szpitala w Alabamie mama chłopca. „Modlę się, aby coraz więcej lekarzy i szpitali zobaczyło takie historie jak mojego syna i wielu innych, oraz że ponownie rozważą swoją politykę i dadzą wszystkim dzieciom szansę, na jaką zasługują” – dodała.

 

One week old today and opened both my eyes for mommy and daddy

Opublikowany przez Cullen Potter Środa, 21 marca 2018

 

 

Kiedy Cullen narodził się w marcu ważył 390 g i był wielkości zaledwie puszki coca-coli. Chłopiec dziś waży  2,580 kg i się rozwija. Kiedy Cullen opuszczał noworodkowy oddział intensywnej opieki, personel przygotował dla niego specjalną paradę absolwentów. Został dumnie przeniesiony przez korytarz przez Jewel Barbour, swoją główną pielęgniarkę.

 

 

 

 

Powszechnie uważa się 24 tydzień za minimalny wiek przeżywalności wcześniaków, jednak postępy w medycynie coraz częściej dowodzą, że urodzone jeszcze wcześniej dzieci – takie jak Cullen – są w stanie przetrwać. Takie przypadki udowadniają i przypominają również człowieczeństwo nienarodzonych dzieci, które nierzadko w 22. tygodniu ciąży padają ofiarami aborcji. Te dzieci są zdolne odczuwać ból. Ich życie powinno być chronione i otoczone opieką i miłością – zarówno przed, jak i po urodzeniu.

 

Źródło: www.liveaction.org

By | 2018-08-31T01:17:56+02:00 piątek, 31 sierpnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail