W USA zmniejsza się liczba klinik aborcyjnych

/W USA zmniejsza się liczba klinik aborcyjnych

W USA zmniejsza się liczba klinik aborcyjnych

Rok 2017 miał być dla klinik aborcyjnych w USA rokiem ekspansji. Tymczasem – jak informuje portal „Life News” – ich faktyczna liczba w porównaniu z 2016 rokiem zmniejszyła się o 27.

 

W USA zwiększyła się liczba zamkniętych klinik aborcyjnych. Łącznie zamknięto ich 49 – 35 przeprowadzających aborcję chirurgiczną i 14 oferujących przerwanie ciąży przez spożycie pigułek wczesnoporonnych. Otwartych zostało 8 nowych placówek oferujących chirurgiczną aborcję i 11 aborcję farmakologiczną.

 

Statystyki te zostały zweryfikowane dzięki corocznemu przeglądowi klinik aborcyjnych, który przeprowadzają pracownicy Operation Rescue, w tym roku z pomocą Abortion Free New Mexico.

 

W 2017 roku pozostało w USA 704 obiektów, które przeprowadzają aborcję (490 – chirurgiczną, często wraz z farmakologiczną, 214 – tylko farmakologiczną). 45% wszystkich stanów musiało w 2017 roku zamknąć co najmniej jedną klinikę aborcyjną lub wstrzymać wykonywane usługi. Od 2009 roku łączna liczba klinik zmniejszyła się w całym kraju o 17%.

 

Od 1991 roku, kiedy funkcjonowało 2 176 aktywnych klinik przeprowadzających aborcję chirurgiczną, obecnie działa tylko 23% z nich.

 

Jednym z powodów, dla których zamyka się kliniki jest zmniejszająca się stale, lecz powoli w USA liczba aborcji (tzw. mniejsze „zapotrzebowanie” – informuje „Life News”). Inne przyczyny zamykania klinik to aktywne działania środowisk pro-life, nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i licencji przez placówki, starzenie się i przechodzenie na emeryturę aborcjonistów, nowe prawa stanowe.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-12-20T16:52:55+01:00 środa, 20 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail