„Usłysz” głos nienarodzonych w Szczecinie

by FUNDACJA JZN
Już dziś na szczecińskich Jasnych Błoniach odbędzie się wydarzenie pro-life pt. „Usłysz”. To alternatywa wobec Marszu dla Życia, który co roku gromadził tysiące osób.

Obecna sytuacja w Polsce sprawiła, że rodzinny pochód nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Organizatorzy corocznego Marszu dla Życia zorganizowali jednak inne, alternatywne przedsięwzięcie. Zdaniem Fundacji Małych Stópek, „Usłysz” to wydarzenie z bardzo wymowną symboliką.

– Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Szczecina na specjalne wydarzenie w zamian Marszu dla Życia, niemogącego odbyć się z wiadomych nam wszystkim przyczyn. Między godziną 12.00 a 21.00 obok pomniku św. Jana Pawła II będzie postawiony dzwon, nazwany „Głosem Nienarodzonych”. Każdy uczestnik w ramach swojej deklaracji w obronie życia, będzie mógł uderzyć w dzwon, dając tym samym – w sposób symboliczny – głos tym, którzy nie mogą się obronić – wyjaśniają organizatorzy.

Fundatorami i pomysłodawcami „Głosu Nienarodzonych” są podkarpaccy obrońcy życia. Dzwon–pielgrzym zabrzmiał po raz pierwszy rok temu w Watykanie. Pierwszego uderzenia dokonał papież Franciszek, który pobłogosławił przedmiot i podkreślił, że będzie on towarzyszył wydarzeniom pro-life na całym świecie.

– „Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie” – mówił o dzwonie „Głos Nienarodzonych” papież Franciszek.

Przedmiot  jest cały przepełniony symboliką dotyczącą obrony życia. Na jednej stronie dzwonu znajdują się dwaj cherubini, którzy strzegą nienarodzonego dziecka, widocznego na USG. Obok umieszczone są słowa z Księgi Jeremiasza: „zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię i poświęciłem” (Jr 1,5-8). Dalej  można  zobaczyć dwie tablice, nawiązujące do dziesięciu przykazań. Na pierwszej widnieje V przykazanie „Nie będziesz zabijał”, na drugiej zaś słowa Chrystusa: „Nie sądźcie, że przyszedłem zmienić prawo”.

Trzeci element zdobienia dzwonu to słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „Każde dziecko poczęte jest pod sercem matki”. Na „Głosie Nienarodzonych” znajdują się również dwa kody DNA, oznaczające zarówno matkę jak i ojca – rodziców tak samo odpowiedzialnych za poczęte dziecko.

– Mamy nadzieję, że każdy, kto przyjdzie dziś na Jasne Błonia, a mieni się obrońcą życia, wydobędzie z tego dzwonu dźwięk, dając jednocześnie świadectwo swojej postawy względem nienarodzonych. Ten dźwięk ma być świadectwem wartości każdego życia – mówią organizatorzy wydarzenia „Usłysz”.

– Marsz dla Życia zawsze był rodzinną, radosną manifestacją o wymiarze społecznym. Dziś na miarę takich możliwości jakimi dysponujemy, możemy rodzinnie bądź samemu lub ze znajomymi, w taki właśnie sposób wyrazić swoje przywiązanie do życia. To również może stać się wymownym znakiem – dodają pracownicy Fundacji Małych Stópek.

Przy dzwonie będą dostępne stoiska z materiałami Fundacji Małych Stópek. Każdy zainteresowany działalnością organizacji, będzie mógł zasięgnąć informacji o możliwościach pomocy, wesprzeć szczecińskie inicjatywy pro-life, a także otrzymać fundacyjne gadżety.

Fundacja Małych Stópek/ radiomaryja.pl

You may also like

Facebook