W Bydgoszczy otwarto pierwsze w mieście i diecezji Centrum Troski o Płodność Nowe Życie

by FUNDACJA JZN
Na początku kwietnia Bp Jan Tyrawa poświęcił pierwsze w Bydgoszczy i diecezji Centrum Troski o Płodność Nowe Życie, które zajmuje się w kompleksowy sposób leczeniem niepłodności z wykorzystaniem NaProTechnologii, metody bazującej na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny – informuje KAI.

 

Zespół Centrum Nowe Życie współtworzą: instruktorki Modelu Creighton Agnieszka Remus i Carine Stranz-Rambowicz, doradca żywieniowy Karolina Chęś, psycholog Przemysław Gorzelak oraz opiekun duchowy, diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Arkadiusz Muzolf. Centrum współpracuje z najlepszymi lekarzami NaProTechnologii w Polsce.

 

Carine Stranz-Rambowicz podkreśliła, że „niepłodność dotyka obecnie coraz więcej małżeństw. Kierowani pragnieniem, by zostać rodzicami, małżonkowie często decydują się na korzystanie z technik wspomaganego rozrodu, nie zdając sobie sprawy, że istnieje naturalna, w pełni bezpieczna metoda leczenia niepłodności, jaką jest NaProTechnologia”. NaProTechnologia stwarza przede wszystkim możliwość holistycznego podejścia do płodności człowieka, wielokierunkowej diagnostyki oraz przyczynowego leczenia (więcej o NaProTechnologii: TUTAJ).

 

„Bardzo cieszy nas fakt, że otwieramy w naszej diecezji Centrum Troski o Płodność Nowe Życie. W tym roku przeżywamy 50. rocznicę napisania przez bł. Pawła VI encykliki „Humanae vitae”. To właśnie ten papieski dokument był inspiracją dla prof. Thomasa Hilgersa, lekarza ginekologa, do poszukiwań nie tylko w przestrzeni medycyny, ale i etyki, na którą zwraca uwagę Ojciec Święty. To pozwoliło zrodzić NaProTechnologię, która opiera się na tzw. Modelu Creighton. Metody stosowane w NaProTechnologii odnoszą się nie tylko do kobiety, są ukierunkowane na małżeństwo. W duszpasterstwie często spotykamy się z parami, które borykają się z problemami bezdzietności. Nowy ośrodek pozwoli nam odsyłać ludzi w dobre ręce zespołu instruktorek i innych kompetentnych osób, które, kierując się etyką chrześcijańską, poprowadzą kolejne pary do radości narodzin upragnionego dziecka” – podkreślił ks. Arkadiusz Muzolf, diecezjalny duszpasterz rodzin.

 

Strona internetowa Centrum Troski o Płodność Nowe Życie: nowe-zycie.pl

 

Źródło: ekai.pl

You may also like

Facebook