W Krakowie ruszyła Letnia Akademia Pro-Life

by FUNDACJA JZN
W Krakowie ruszyła 5-dniowa Letnia Akademia Pro-Life. To wydarzenie skierowane do młodych w wieku 18–30 lat chcących bronić życia. Organizowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Uczestnicy Letniej Akademii Pro-Life będą zgłębiać swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych, by potem dzielić się nią dalej z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi w swoich miejscach nauki i pracy.

To kolejna propozycja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – mówi sekretarz jego zarządu, Magdalena Guziak-Nowak. Warsztaty są prowadzone w oparciu o literaturę medyczną z całego świata.

– Będziemy przeglądać problemy bioetyczne w kontekście badań naukowych tego, co współczesna medycyna mówi nam na ich temat, a warto wiedzieć, że ona staje po stronie obrońców życia człowieka. Podczas Letniej Akademii Pro-Life będziemy mieć okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi, ale też w luźniejszej atmosferze nawiązywać kontakty z innymi osobami, które wyznają podobne wartości i poglądy do naszych. Ważnym akcentem będzie codzienna Msza święta. Będzie ona okazją do wzmocnienia swojej wiary i relacji z Panem Bogiem – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak.

Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka wskazała, że takie spotkania są dla obrońców życia bardzo potrzebne, zwłaszcza teraz – w sytuacji, gdy Parlament Europejski nazywa tzw. aborcję i dostęp do niej prawem człowieka, a proaborcyjna propaganda przybiera na sile. Letnia Akademia Pro-Life potrwa w Krakowie do 7 sierpnia.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook