WHO proponuje nową definicję „niepłodności”

by

Samotni mężczyźni i kobiety, którzy nie mają dzieci, a chcieliby zostać rodzicami, będą mogli zostać uznani za „niepłodnych” , i to bez zdiagnozowanych przyczyn medycznych – ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

 

Autorzy nowych światowych „standardów” twierdzą, że nowe wskazania pozwolą każdej osobie zrealizować swoje „prawo do reprodukcji”.

 

Do tej pory „niepłodność” definiowana była jako niezdolność osiągnięcia ciąży po upływie 12 miesięcy odbywania regularnych stosunków „bez zabezpieczeń”. Nowe standardy sugerują, że za niepłodność będzie można także uznać niemożność znalezienia odpowiedniego „partnera seksualnego” lub po prostu brak stosunków seksualnych pozwalających osiągnąć poczęcie.

 

WHO wyznacza światowe standardy w dziedzinie zdrowia, a jej orzecznictwo może wywierać presję na NHS (National Health Service), która z kolei może zmienić swoją politykę dot. zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro. Eksperci twierdzą, że nowa definicja niepłodności może również wymusić zmianę prawa i doprowadzić do legalizacji macierzyństwa zastępczego.

 

Nowa definicja opracowana przez międzynarodowy komitet przy WHO nadzorujący techniki wspomaganego rozrodu zostanie w przyszłym roku wysłana do rozpatrzenia przez wszystkich ministrów zdrowia.

 

Źródło: www.telegraph.co.uk

You may also like

Facebook