Ograniczenie ulg podatkowych do dwojga dzieci przyczyną aborcji

by FUNDACJA JZN
W Wielkiej Brytanii aborcje dokonywane są także z przyczyn materialnych podaje Catholic News Agency. Ograniczenie ulg podatkowych do dwojga dzieci skłania kobiety do usunięcia ciąży. Do tego dochodzi kryzys ekonomiczny związany z pandemią.

Dziewięć miesięcy po tym, jak brytyjscy przywódcy katoliccy wezwali do zniesienia limitu dla dwóch dzieci na ulgi podatkowe i inne świadczenia dla dzieci, wiodąca grupa aborcyjna informuje, że limit dwojga dzieci jest wymieniany przez wiele kobiet jako czynnik do dokonywania aborcji.

Stopień, w jakim nasze społeczeństwo zniechęca kobiety do kontynuowania ciąży, jest smutny – powiedziała 4 grudnia Catherine Robinson, rzeczniczka Right to Life UK.

Dodatkowym problemem jest narastający kryzys gospodarczy związany z pandemią.

Limit na dwoje dzieci, obowiązujący od 2017 r., oznacza, że na każde trzecie i kolejne dziecko rodzice tracą 2900 funtów, około 3900 dolarów rocznie, w ramach uniwersalnego kredytu i ulg podatkowych.

Brytyjska Służba Doradcza ds. Ciąży, wiodąca brytyjska grupa ds. aborcji, powiedziała, że ponad połowa ankietowanych kobiet, które przeprowadziły aborcję podczas pandemii koronawirusa i wiedziała o limicie dwojga dzieci, stwierdziła, że ta polityka była „ważna przy podejmowaniu decyzji dotyczących tego, żeby nie kontynuować ciąży ” – informuje „The Guardian”.

Zwolennicy tej polityki powiedzieli, że pomoże ona w finansach rządu, zmusi gospodarstwa domowe do odpowiedzialnego zachowania, nauczy rodziców, że wychowanie dzieci kosztuje i zniechęci ich do posiadania kolejnego dziecka, pisze „The Guardian”.

W liście z 24 lutego, napisanym zanim pandemia koronawirusa ogarnęła region, przywódcy katoliccy powiedzieli, że zniesienie limitu ulg na dwoje dzieci pomoże ponad pół miliona najbiedniejszych dzieci Anglii i Walii.

List do kanclerza skarbu Rishiego Sunaka podpisali: biskup Richard Moth z Arundel i Brighton, przewodniczący Departamentu Sprawiedliwości Społecznej Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, oraz Nigel Parker, dyrektor Unii Katolickiej.

Skutki tej polityki są obecnie odczuwalne przez rodziny z różnych środowisk. Większość z nich pracuje i wielu przeżyło ciężkie chwile po urodzeniu dzieci. Dotyczy to także rodzin uchodźców, którym udzielono schronienia w naszym kraju i ma nieproporcjonalny wpływ na mniejszości religijne – czytamy w liście.

List miał na celu wpłynięcie na politykę rządu ws. budżetu. Według szacunków limit dotknął około 160 000 rodzin od lutego 2020 roku. Jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa organizacje charytatywne szacowały, że w latach 2023-2024 polityka doprowadzi do ubóstwa 300 000 dzieci i jeszcze bardziej zuboży milion dzieci, które już są w tej chwili są w bardzo trudnej sytuacji.

Źródło: opoka.news

You may also like

Facebook