Wielka Brytania: śmierć kobiet po zażyciu w domu tzw. pigułki aborcyjnej

by FUNDACJA JZN
W Wielkiej Brytanii dwie kobiety zmarły po przyjęciu pigułki aborcyjnej w domu. Media opisują też wiele niebezpiecznych powikłań u kobiet, po zażyciu preparatów.

Policja w Midlands ​​bada kilka przypadków nadużyć związanych z nową metodą dokonywania tzw. aborcji poprzez pigułki, które są dostarczane pocztą, bez osobistej wizyty u lekarza. Dzieje się tak jedynie po krótkiej rozmowie telefonicznej.

W czasie pandemii zgodę na taką dystrybucję preparatów wydał brytyjski rząd.

Organizacje pro-life wskazują, że w praktyce kobiety zostały pozbawione opieki medycznej. Stanowi to wielkie zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia – mówi Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska.

– W Anglii rząd pozwolił na stosowanie pigułek aborcyjnych bez badania lekarskiego. Zamawia się je przez telefon, a paczka przychodzi pocztą. Mamy tego skutki – kobiety zmarły. Dodatkowo są powikłania, kiedy kobieta jest sama w domu, bo to właśnie ma być w założeniu dyskretne. Okazuje się, że kobiecie potrzebny jest ratunek, potrzebna jest pomoc w szpitalu, ponieważ występuje krwotok, ponieważ są różnorodne powikłania. Występują ciąże pozamaciczne dolegliwości, które są bezpośrednim zagrożeniem życia. W Polsce te tabletki nie są dozwolone, ale wszyscy wiemy, że przez internet możemy zamówić wszystko – wskazuje Ewa Kowalewska.

W Anglii środki te mogą być stosowane do 10 tygodnia ciąży, okazuje się, że bywają stosowane bez ograniczeń. Według mediów policja wszczęła śledztwo m.in. ws. zabójstwa noworodka po tym, gdy kobieta w domu urodziła żywe dziecko po zażyciu środków aborcyjnych dostarczonych pocztą.

Ważne jest pokazywanie faktów o tym procederze, dlatego Human Life International Polska przygotowała specjalną ulotkę w formie pytań i odpowiedzi na temat pigułki aborcyjnej. Można ją pobrać ze strony internetowej organizacji. [tutaj]

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook