Wielki sukces „Paczuszki dla Maluszka”

by FUNDACJA JZN
Wielki sukces tegorocznej akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”. Hojność darczyńców przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, czyli szczecińskiej Fundacji Małych Stópek.

– Szacujemy, że wartość zebranych artykułów kosmetycznych w tej edycji przewyższyła 10 mln złotych – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

To wynik kilkakrotnie wyższy niż w poprzedniej edycji.

Tym razem w akcję pomocy samotnym matkom zaangażowało się ponad 1,5 tys. koordynatorów w całej Polsce. Miało to przełożenie na dwa tysiące choinek, z których można było zerwać bombkę i w zamian przygotować paczkę z artykułami kosmetycznymi dla dzieci.

Choinki stanęły nie tylko w kościołach parafialnych i placówkach oświatowych, ale zaangażowały się również restauracje, kawiarnie, zakłady kosmetyczne, a nawet muzeum i zoo.

Ks. Tomasz Kancelarczyk podkreśla, że pomoc jest skierowana do kobiet w ciąży „tak, aby oczekując swojego maleństwa, były zaopatrzone w to wszystko, co jest potrzebne dla dziecka”. – Pomoc jest także skierowana do tych wszystkich miejsc, gdzie są małe dzieci. Przede wszystkim do domów samotnej matki, hospicjów perinatalnych, stacjonarnych, ośrodków przedadopcyjnych i wielu innych miejsc, gdzie są małe dzieci – mówi ks. Kancelarczyk.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni i trochę zaskoczeni, bo chyba nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu – przyznaje Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek. – Bardzo nas to cieszy i myślę, że następne lata również będą przebiegały podobnie, a w pomoc zaangażuje się coraz więcej ludzi i trafi ona jeszcze dalej.

Więcej informacji o tym, jak pomagać, na stronie paczuszkadlamaluszka.pl.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook